Żywienie małego dziecka

Żywienie małego dziecka

 

Będąc rodzicami, chcemy, aby nasze dziecko rozwijało się jak najlepiej. Ważnym czynnikiem w rozwoju dziecka jest zdrowa i dobrze zbilansowana dieta. To menu naszej pociechy decyduje o tym, czy dziecko w dobry sposób funkcjonuje i dobrze się czuje.

Kaszka bezmleczna – czy to dobry wybór ?

kaszki bezmleczneKażda mama chciałaby, żeby jej maluszek był zdrowy, pięknie zjadał i prawidłowo się rozwijał. Jeżeli chodzi o to, co dziecko może jeść, by być zdrowe i dobrze się rozwijać, jest wiele możliwości. Na początku, kiedy dziecko się urodzi, jest karmione mlekiem mamy lub mlekiem modyfikowanym. Potem przychodzi taki moment, kiedy należy rozszerzyć najmłodszym menu. Mamy często obawiają się jak to zrobić , by nie zaszkodzić dziecku. Dobrym i bezpiecznym rozwiązaniem są kaszki bezmleczne. Ich wybór jest naprawdę duży, są dostępne w każdym markecie i ceny nie są powalające. Producenci, którzy oferują pożywienie w postaci kaszki  pomyśleli o smakach, które przypadną do gustu maluszkom. Wśród kaszek możemy znaleźć kaszki o smakach: truskawkowych, malinowych, bananowych, waniliowych, jabłkowych, wiśniowych, kakaowych, morelowych, wieloowocowych. Asortyment smaków jest przeogromny. Ponadto kaszki dzielą się jeszcze na te zrobione ze zbóż np. kukurydziane, ryżowe, pszenne lub bez dodatku glutenu. Zaletą kaszek, jet to, że można je bardzo szybko przygotować. Wystarczy dolać wodę lub mleko modyfikowane i kaszka gotowa. Kolejnym atutem tego produktu jest to, że na opakowaniach jest umieszczony wiek dziecka, od jakiego może spożywać daną kaszkę. Jest to duże udogodnienie dla mam, ponieważ nie muszą doskonale znać się na tym , co dziecko już może jeść, a czego nie. Na opakowaniu kaszki bezmleczne, mają także dokładny sposób przygotowania, co także znacznie ułatwia sprawę. Mamy, które obawiają się o jakość podawanych dziecku kaszek, mogą być spokojne, ponieważ kaszki produkowane są przez specjalistów od żywienia dzieci w specjalnych warunkach. Ponadto wszystkie kaszki oferowane dzieciom, zawierają w sobie odpowiednią ilość witamin, minerałów i innych składników odżywczych, które są odpowiednie dla malutkich dzieci. Podając dziecku kaszkę bezmleczną, możemy być spokojni, ponieważ dziecko będzie dobrze odżywione, pod warunkiem, że nie tylko kaszka będzie znajdowała się w menu dziecka.

Myślę, że kaszki  dla dzieci są dobrym sposobem na rozszerzanie diety małego dziecka. Ich zaletą jest szybkie i proste przygotowanie oraz różnorodność smaków. dzięki temu nawet najbardziej wybredny mały smakosz znajdzie coś co polubi.