Zmiana oprogramowania w telefonie Xiaomi

Zmiana oprogramowania w telefonie Xiaomi

Niewielu użytkowników telefonów komórkowych wie, że można zmienić oprogramowanie w swoim urządzeniu. Nie robi się tego samodzielnie, ale w serwisach oferujących naprawy telefonów. Jest to wbrew pozorom bardzo istotna informacja, ponieważ można sprawić, że telefon będzie miał funkcjonalności dopasowane do użytkownika. Wiadomo, że dodatkowe funkcjonalności nadajemy swojemu smartfonowi poprzez instalowanie odpowiednich aplikacji. Można to jednak zrobić w inny sposób – instalując dopasowaną do potrzeb nakładkę na fabryczne oprogramowanie.

Telefon można całkowicie odmienić

serwis telefonów XiaomiNa czym właściwie polega przeinstalowanie systemu operacyjnego w telefonie? Polega to na zmianie tego, co widać po włączeniu telefonu. Większość telefonów korzysta z tego samego oprogramowania fabrycznego, ale jest to system wewnętrzny, którego nie zobaczy się podczas użytkowania telefonu. Użytkownik smartfona widzi jedynie nakładkę graficzną, która jest przygotowywana specjalnie pod konkretny model telefonu. Tą oprawę graficzną można nazwać inaczej takim systemem operacyjnym – analogicznie jak w przypadku komputerów. Każdy smartfon ma standardowe funkcjonalności, w które zostaje wyposażony przez producenta. Nie oznacza to, że użytkownik telefonu musi cały czas korzystać z takiego właśnie systemu. Bardzo dobrze pod tym względem mają się właściciele telefonów Xiaomi, ponieważ można w nich w łatwy sposób zmienić nakładkę  nałożoną na fabrycznie zainstalowany system. Wystarczy odwiedzić dowolny serwis telefonów Xiaomi i zlecić wprowadzenie zmian w oprogramowaniu. Warto pamiętać o tym, że na telefon jest zawsze dwuletnia gwarancja, więc takie zmiany w oprogramowaniu można zlecić po zakończeniu się okresu gwarancji. Po dwóch latach smartfony zaczynają działać trochę wolniej a ich systemy są mocno przeciążone. Dlatego dla lepszego działania telefonu warto zlecić reinstalacje takiego systemu. Dzięki temu można zmodyfikować funkcjonalność smartfona i poprawić jego stabilność a także przyśpieszyć znacząco jego działanie.

Każdy smartfon ma swój system operacyjny, dzięki któremu możemy z telefonu korzystać. Jeśli chcemy usprawnić działanie telefonu to możemy zainstalować odpowiednie aplikacje. Można również wybrać się do serwisu telefonów, w którym zainstalują nowe oprogramowanie. Dokładniej rzecz ujmując zainstalują oni nakładkę na fabryczny system. Dzięki takiemu zabiegowi można spersonalizować funkcjonalności telefonu. Z nowym systemem telefon będzie działał o wiele szybciej. Taką zmianę systemu warto zrobić po dwóch latach od kupienia telefonu.