Złożyłam zamówienie na klatkę dla psa

Złożyłam zamówienie na klatkę dla psa

Kiedy kupiliśmy sobie z mężem domek na wsi, zdecydowaliśmy się wziąć psa ze schroniska. Zdecydowaliśmy się na dwa psy dosyć dużych ras, zaliczanych do ras psów obronnych. Teraz, musieliśmy jeszcze tylko zagospodarować odpowiednie miejsce na podwórku dla naszych nowych zwierzątek. Zależało mi na tym, aby nie stawiać psom zwykłych bud, z jakimi mieli do czynienia w schronisku. Chciałam kupić im bardzo ładne i praktyczne klatki, ale w żadnym sklepie zoologicznym nie mogłam znaleźć klatek, które spełniłyby moje oczekiwania.

Gdzie zamówię klatkę dla zwierząt?

klatki na zamówienieW końcu uznałam, że najlepiej będzie zaprojektować taką klatkę indywidualnie i kogoś kto się na tym zna, a nie szukać po sklepach nie wiadomo czego. Znalazłam stolarza, który oferował również klatki na zamówienie. Udałam się do niego i powiedziałam, jaka klatka mnie interesuje. Wykonał on dla mnie projekt takiej klatki. Uwzględnił wszystkie moje sugestie i zaproponował kilka ciekawych rozwiązań. Ostatecznie wykonał on dla mnie klatkę wykonaną z solidnych metalowych elementów, które pokrył ocynkiem, żeby klatka była odporna na deszcze i inne niekorzystne dla metalu zjawiska atmosferyczne. Klatkę należało wkopać w ziemię, aby była stabilna i nie przewróciła się, gdyby któryś z psów na nią skoczył. Jednakże, taka metoda montażu gwarantowała, że klatkę w każdym momencie będzie można przestawić w inne miejsce. Klatka dla moich psów była odpowiednia dla dwóch dużych psów, ponieważ miała bardzo dużą powierzchnię i przypominała bardziej wybieg dla psa niż ciasną budę ze schroniska. Od góry posiadała ona zadaszenie, żeby chroniło ono psy przed nadmiernym słońcem latem oraz przed zimnem i mrozem zimą. Jednocześnie zapewniała ona przepływ powietrza, dzięki czemu psy nie miały w niej zaduchu. Przód nie był w żaden sposób zamykany i zwierzę mogła swobodnie wchodzić i wychodzić z klatki. Było to świetne rozwiązanie i już wkrótce przekonałam się, że wybór takiej klatki dla zwierząt był słuszny. Moje psy szybko zaakceptowały nowe legowisko.

Ja również byłam bardzo zadowolona z tej klatki. Cieszę się, że zdecydowałam się kupić klatkę wykonaną na specjalne zamówienie, a nie zwykłą klatkę z sieciowego sklepu. Dzięki temu miałam stuprocentową pewność, że klatka jest wykonana z solidnych materiałów i nie zniszczy się zbyt szybko. Nawet po kilku latach użytkowania nie miałam z nią jakichkolwiek problemów. Moje psy także bardzo polubiły swoje klatki, szczególnie latem kiedy miały w niej przewiew i chłód. Byłam bardzo zadowolona z takiego rozwiązania.