Zepsuty samochód przywiozłem wypożyczoną lawetą

Zepsuty samochód przywiozłem wypożyczoną lawetą

Kilka lat temu popsuł mi się samochód i musiałem przetransportować go do serwisu. Cały szkopuł w tym, że samochód popsuł mi się poza granicami naszego kraju. W związku z tym holowanie auta z europejskiego kraju do naszego nie wchodziło w rachubę. Dodatkowym utrudnieniem był fakt, że do przedostania się potrzebna była również przeprawa promowa. Wpadłem na pomysł, który rozwiązał wszystkie moje problemy. Postanowiłem wypożyczyć lawetę w kraju i pojechać nią po samochód za granicę.

W Szczecinie możliwe jest wypożyczenie lawety

laweta szczecin tanioChociaż wydawało mi się to wręcz nierealne, bo nigdy nie jeździłem samochodem tego typu, to jednak zdecydowałem się na samodzielną wyprawę po zepsuty samochód. Lawetę wypożyczyłem z wypożyczalni. Można to zrobić w każdym większym mieście, ale ja akurat znalazłem bardzo dobrą cenę w Szczecinie. Jako, że mieszkam w pobliżu, więc było to dla mnie idealne rozwiązanie. Każda laweta Szczecin tanio ma wszystkie obowiązkowe i dodatkowe ubezpieczenia, które obowiązują również za granicą. Co ważne, przy wypożyczaniu płaci się kaucję, co było dla mnie naturalne. Chociaż i tak nie trzeba się było martwić, bo wszelkie ryzyko niwelowały odpowiednie ubezpieczenia. Kiedy odbierałem lawetę przed swoją podróżą przez morze to zostałem dokładnie przeszkolony z obsługi wciągarki i samego pojazdu. Wszystko było bardzo proste, więc nie musiałem się zbytnio wysilać, żeby nauczyć się obsługi całego pojazdu. Mam na myśli lawetę, która była zarejestrowana jako samochód dostawczy, w związku z tym do jej wypożyczenia wystarczy mieć prawo jazdy kategorii B. Potem już wystarczyło jedynie zajechać na miejsce i zabrać swój samochód, przywieźć go do krajowego serwisu a potem odstawić lawetę do wypożyczalni. Chciałbym jeszcze podkreślić, że taki wynajem wychodzi bardzo korzystnie cenowo. Oprócz opłaty za wynajem trzeba sobie jeszcze zatankować. Jeśli chodzi o spalanie to nie jest ono większe, aniżeli w samochodzie osobowym z mocniejszym silnikiem.

Kiedy musiałem przywieźć samochód z za granicy to długo się nie zastanawiałem. Znalazłem wypożyczalnię, która oferuje lawety do wynajęcia. Wynająłem autolawetę na cały weekend i w zupełności ten czas wystarczył mi do pojechania po samochód i wrócenie z nim. Obsługa lawety jest bardzo prosta. Dokładnie mi ją pokazano przed jej użyczeniem. Jeśli ktoś ma problem z zepsutym samochodem poza granicami kraju to polecam takie rozwiązanie. Całościowy koszt ściągnięcia samochodu lawetą wynosi naprawdę niewiele, więc jest to bardzo opłacalne.