Zastosowanie szakli okrągłych

Zastosowanie szakli okrągłych

Przy pracy z ładunkami wielkogabarytowymi wymagane jest stosowanie specjalistycznych sprzętów pomocniczych, takich jak zawiesia linowe i łańcuchowe oraz odciągi i mocowania. Do ich łączenia stosowane są różne rodzaje szakli okrągłych lub podłużnych, które zapewniają solidne połączenie stalowych komponentów i podnoszenie ich w sposób bezpieczny. Znajdują swoje zastosowanie w wielu branżach, na przykład w budownictwie, żeglarstwie czy przemyśle maszynowym.

Gdzie stosuje się szakle okrągłe?

szakle okrągłeZarówno w przemyśle, jak i w życiu codziennym pojawia się moment, kiedy potrzebne jest połączenie ze sobą elementów łańcuchowych. Wszelkiego rodzaju udźwigi i mocowania są stosowane podczas transportu oraz podnoszenia ładunków ciężkich. Kiedy trzeba je ze sobą w celu połączenia komponentów lub skrócenia jednego z nich stosuje się szakle okrągłe lub podłużne, które różnią się od siebie kształtem. Szakla podłużna ma kształt litery U, natomiast okrągła wygląda jak grecka omega. W obu przypadkach tworzą one zamknięty obwód, który otwiera się i zamyka za pomocą grubej śruby lub sprężynowej zapadki. Sprawdzają się doskonale do łączenia ze sobą elementów łańcuchowych w domowych warunkach, a także w przemyśle maszynowym czy warsztatach samochodowych i stacjach kontroli pojazdów. Również mają swoje użycie w żeglarstwie do łączenia, na przykład liny z żaglem.Szakle są wykonywane z najwyższej jakości stali, odpornej na wysokie i niskie temperatury. Materiał ten jest odporny na rozciąganie i korozję, dzięki czemu może być stosowany w dowolnych warunkach atmosferycznych, bez obaw o pogorszenie jego stanu. Dodatkowe ocynkowanie zwiększa odporność na wilgotność. Szakle okrągłe i podłużne są produkowane zgodnie z wszelkimi obowiązującymi normami oraz posiadają niezbędne atesty i certyfikaty. Tak przygotowany produkt może być bez obaw wykorzystywany, zarówno w czasie długiego transportowania, jak i podczas podnoszenia ciężkich ładunków wielkogabarytowych, kiedy to przytrzymujące je odciągi łańcuchowe muszę być w odpowiednich miejscach skracane. 

W pracy z ciężkimi ładunkami należy pamiętać o stosowaniu jak najlepszych gatunkowo sprzętów, które w żaden sposób nie zagrożą bezpieczeństwu ludzi ani towaru. Poza zawiesiami i odciągami stosowane są również szakle okrągłe lub podłużne, które doskonale sprawdzają się do skracania łańcuchów i łączenia ich ze sobą. Wykonanie ze stali nierdzewnej pozwala na wykorzystanie ich w dowolnych warunkach atmosferycznych, bez obaw o korozję lub zniszczenie elementu zabezpieczającego.