Zalety certyfikowanych kursów mindfulness

Zalety certyfikowanych kursów mindfulness

Codzienna praktyka uważności bez wątpienia wpływa pozytywnie na samopoczucie. Dzięki mindfulness jesteśmy w stanie poradzić sobie ze stresem, odczuwamy też większą radość życia. Wydawać by się mogło, że nie ma nic prostszego, niż po prostu bycie uważnym. Nie przychodzi to jednak ze zbyt duża łatwością, a wręcz przeciwnie.

Certyfikowane kursy mindfulness cieszą się dużą popularnością 

certyfikowany kurs mindfulness onlineZaburzenia psychiczne różnego rodzaju stają się coraz bardziej powszechne. Szacuje się, że nawet co trzecia osoba w Polsce w ciągu swojego życia miała co najmniej jeden epizod depresyjny. Do tego wiele ludzi cierpi z powodu przewlekłego stresu. Towarzyszą im codzienny lęk oraz dokuczliwe objawy psychosomatyczne. Leki psychiatryczne okazują się pomocne, ale jednak nie w dosyć ograniczonym zakresie. Najlepiej farmakoterapię łączyć z psychoterapią. W ostatnim czasie dużą popularnością cieszy się terapia w oparciu o założenia mindfulness. Liczne badania jednoznacznie pokazują, że praktyka uważności pomaga wyjść z depresji. Co istotne, nie potrzeba tutaj wielu miesięcy lub nawet lat intensywnej psychoterapii. Na czym polega niewątpliwy fenomen mindfulness? Przede wszystkim termin ten oznacza szczególny stan świadomości, który polega na obiektywnym doświadczaniu wszystkiego, co ma miejsce w chwili obecnej. Podejście to w dużej mierze czerpie pełnymi garściami z filozofii Dalekiego Wschodu. Ponadto opiera się również na najnowszych odkryciach z dziedziny neuronauki. To połączenie sprawia, że podejście mindfulness jest takie wyjątkowe. Potencjalnie każdy z nas może się nauczyć technik uważności. Terapeuci z dużym doświadczeniem oferują certyfikowany kurs mindfulness online. dzięki takiemu właśnie rozwiązaniu nie trzeba nawet wychodzić z domu, żeby rozpocząć swoja przygodę z praktyką uważności. Osoby uczestniczące w takich warsztatach nauczą się nowych sposobów radzenia sobie ze stresem. Będą w stanie w niemal każdym momencie zwracać uwagę na to, co aktualnie dzieje się z ich ciałem i emocjami. Jest to szczególnie istotne w przypadku osób cierpiących na różnego rodzaju schorzenia psychiczne.

Od pewnego czasu mindfulness cieszy się dużym zainteresowaniem. Trudno się temu dziwić, bowiem liczne badania jednoznacznie pokazują, że codzienne praktykowanie uważności wpływa pozytywnie na zdrowie psychiczne i nie tylko. Poprawia się również kondycja całego organizmu. Praktyki mindfulness warto nauczyć się od wykwalifikowanych terapeutów, którzy prowadzą kilkutygodniowe warsztaty. Zajęcia odbywają się w grupach kilkuosobowych.