Zalety bezpiecznych pessarów ginekologicznych

Zalety bezpiecznych pessarów ginekologicznych

Pessar ginekologiczny jest skuteczną metodą leczenia zaburzeń związanych z wypadaniem narządów rodnych, niewydolności szyjki macicy czy nietrzymania moczu. Jest to rozwiązanie polecane przez wielu specjalistów, które pozwala na zwiększenie komfortu, jak i zapobiega przedwczesnemu porodowi czy poronieniu. Metoda ta cechuje się niewielką ingerencją a organizm, a jednocześnie zapewnia długofalowe efekty działania. Co jeszcze warto wiedzieć na temat pessarów oraz czy są one rzeczywiście bezpieczne dla pacjentek?

Dobry jakościowo pessar ginekologiczny

bezpieczne pessary ginekologiczneDużą zaletą, poza wygodą użytkowania, niewątpliwie jest aspekt ekonomiczny wykorzystywania pessarów. Są one stosunkowo tanią metodą, która nie generuje żadnych zagrożeń dla pacjentek. Istotny jest niewątpliwie fakt, iż nie pa przeciwwskazań, aby zastosować tą metodę zarówno w przypadku kobiet, które już rodziły, jak i będących w pierwszej ciąży. Dodatkowo peesar jest alternatywą dla operacji, która jest o wiele większą ingerencją w organizm ludzki. Warto wybierać bezpieczne pessary ginekologiczne. Samo wypadanie miednicy jest dolegliwością powszechną, która dotyka kobiety niezależnie od wieku, jak również z różnych przyczyn. Niejednokrotnie kobiety bagatelizują pojawiające się problemy i odkładają wizyty u lekarza. Konieczne jest jednak jak najszybsze ustalenie przyczyny, jak również wdrożenie skutecznych metod przeciwdziałania. Dodatkowo wysiłkowe nietrzymanie moczu dotyczy wielu kobiet w okresie rozrodczym, nawet ponad jedną trzecią. Może być spowodowane na przykład nadmierną ruchomością pęcherza moczowego, bądź niewydolnością mięśni zwieraczy. Jest to wstydliwy problem, w przypadku którego dobre efekty można uzyskać wykorzystując pessar. Modele dostępne na rynku mają wiele rozmiarów, dzięki czemu ginekolog może dobrać odpowiedni dla danej pacjentki. Odpowiednie dobranie oraz stosowanie tej metody może nawet całkowicie pozwolić na uniknięcie operacji chirurgicznej. Kolejnym problemem jest zagrożona ciąża. Skrócenie się szyjki macicy w czasie ciąży oraz jej rozszerzenie może spowodować wcześniejszy poród albo poronienie. Wielu specjalistów w takich przypadkach zaleca założenie pessarów, ponieważ niwelują one w znacznym stopniu zagrożenie związane z utratą ciąży.

Reasumując, pessary ginekologiczne są jak najbardziej bezpiecznym rozwiązaniem, które jest bezbolesne oraz nie wymaga znacznej ingerencji. Znaczące jest w szczególności to, aby doświadczony ginekolog ustalił, czy w danym przypadku ta metoda może się sprawdzić i jednocześnie dobierze właściwy rozmiar pessarów. Dlatego ważne jest nie tylko zakupienie dobrego jakościowo modelu, jak i korzystanie w tym zakresie z pomocy profesjonalisty.