Zakup cegieł z rozbiórki

Zakup cegieł z rozbiórki

Bardzo często rynek materiałów wykorzystywanych w budownictwie ma nam do zaoferowania różnego rodzaju przedmioty. Jednym z nich jest możliwość zakupu materiałów pochodzących z rozbiórki. Nie mniej jednak większość osób decyduje się na zakup przede wszystkim cegieł. Cegły pochodzące z rozbiórki mogą być wykorzystywane, jako materiał, który możemy wykorzystać nie tylko do celów konstrukcyjnych, ale również do celów dekoracyjnych. Z tego też powodu bardzo często możemy się spotkać z ofertami dotyczącymi sprzedaży tego typu materiału.

Cegły pochodzące z rozbiórki

cegła dekoracyjna z rozbiórkiWspomniane oferty sprzedaży możemy otrzymać z wielu różnych miejsc. Jednym z nich jest między innymi możliwość zakupu takich cegieł w wersji oczyszczonej. Oznacza to, że taki materiał nie posiada śladów tynku, ani też innego elementu budowlanego. Inną opcją jest możliwość zakupu cegieł nieoczyszczonych. Oznacza to, że na powierzchni cegły znajdziemy wspomniany ślad tynku oraz innego surowca pochodzącego z budowy. Jeśli chodzi o materiał taki jak cegła dekoracyjna z rozbiórki możliwe jest jego nabycie w wielu miejscach. Jednym z nich jest przede wszystkim dobry sklep z materiałami budowlanymi. Innymi miejscami, które umożliwiają nam nabywanie takiego rodzaju materiałów są różnego rodzaju składy budowlane. Ponadto możemy także spróbować i nabyć cegły pochodzące z rozbiórki bezpośrednio od indywidualnych użytkowników lub innych sprzedawców. W ten sposób możemy uzyskać nieco niższą cenę zakupu danego materiału. Standardowo cegły z rozbiórki możemy nabyć albo na sztuki, albo nabywając je wszystkie. Zakup na sztuki jest jednak zdecydowanie częstszym rozwiązaniem. Cena jednej sztuki cegły z rozbiórki może wynosić około dziesięciu złotych. Wynika to przede wszystkim z jej unikatowego wyglądu. Bardzo często sprzedawane w ten sposób cegły mogą mieć nawet kilkadziesiąt lat. Bardzo często pochodzą one z rozbiórki starych konstrukcji, takich jak zrujnowane kamienice, stare budynki przemysłowe, albo stare kościoły. 

Z tego też powodu wpływ na ich wartość ma przede wszystkim fakt, ze nie jest to materiał pochodzący z nowych budynków. Stare typy cegieł nie są już produkowane. W związku z tym ich wartość automatycznie wzrasta. Z tego też powodu w niektórych przypadkach ich cena może być jeszcze wyższa. Warto jest zatem dokładnie sprawdzić, czy w okolicy nie mamy możliwości zakupu cegieł, które pochodzą z rozbiórki starych i zabytkowych budynków. Jeśli tak warto jest zainteresować się ich zakupem, zwłaszcza wtedy, gdy chcemy, aby nasze wnętrza wyglądały ciekawie.