Wynajem łodzi na Mazurach

Wynajem łodzi na Mazurach

Mazury są niezwykle malowniczym miejscem, które doskonale nadaje się na urlop z rodziną czy przyjaciółmi. Można tutaj znaleźć wiele różnorodnych atrakcji. Oczywiście najpopularniejszą z nich są jeziora – przepiękne miejsce nie tylko do relaksu, ale również doskonała okazja do ciekawych aktywności, które dostarczą nam niezapomnianych wrażeń. Taką przygodą z pewnością będzie wynajęcie jachtu oraz wyruszenie w kilkudniowy rejs po pięknych polskich jeziorach.

Mazury – kilkudniowy czarter łodzi

czarter łodzi mazuryNajlepszym sposobem na zobaczenie najpiękniejszych miejsc Mazur jest wypłynięcie w rejs jachtem. Bardzo często są to łodzie wyposażone w kabiny, które służą za sypialnie. Jest to niezwykle wygodne rozwiązanie, ponieważ dzięki niemu nie musimy co wieczór szukać hotelu, w którym spędzimy noc, wystarczy zacumować w przeznaczonym do tego miejscu. To sprawia, że zaraz po przebudzeniu jesteśmy gotowi do wyruszenia w dalszy rejs, bez potrzeby przerywania takiej wycieczki po jeziorach. Jeżeli chodzi o czarter łodzi mazury mają nam bardzo wiele do zaoferowania. W wielu miejscach można znaleźć jachty o różnorodnych parametrach. Decydując się na wynajem łodzi warto się zastanowić nad tym, jak duża powinna ona być. Powinno to być uzależnione od tego, ile osób będzie na niej przebywało – każdy powinien mieć wygodne miejsce do spania, aby spędzić ten wolny czas w komfortowych warunkach. Bardzo ważną rzeczą, jaką należy wziąć pod uwagę podczas decydowania się na konkretny model jachtu jest jego moc. Powinna być ona uzależniona od naszych umiejętności oraz doświadczenia. Na szczęście nie powinno to zrażać osób, które nigdy wcześniej nie miały styczności z żeglarstwem, ponieważ niektóre jachty można wynająć nawet wtedy, kiedy nie posiada się patentu. Są to łodzie o mocy do 75 kW. Jeżeli jednak znamy się na tym, możemy pokusić się o czarter większego jachtu, który może być idealnym miejscem do spędzenia weekendu w gronie przyjaciół.

Sterowanie jachtem jest marzeniem wielu osób. Na szczęście nie trzeba mieć patentu żeglarskiego, aby przekonać się, czy się nam to podoba. Można znaleźć bowiem różnorodne jachty, których wielkość oraz moc powinny być dopasowane do doświadczenia osoby, która będzie nimi sterowała. Na Mazurach można znaleźć bardzo różnorodne łodzie motorowe, od niewielkich oraz zwrotnych houseboatów, po sporych rozmiarów jachty rodzinne, z kilkoma kabinami sypialnianymi oraz łazienką. Każdy powinien znaleźć coś odpowiadającego potrzebom oraz swoim umiejętnościom, aby taki wyjazd był przyjemny i bezpieczny.