Wykorzystanie obrotnic do palet w przemyśle

Wykorzystanie obrotnic do palet w przemyśle

Jedną z najpopularniejszych form transportu używanych z powodzeniem w dzisiejszych czasach to skrzynio-palety. Umożliwiają one transport przedmiotów i towarów tak w handli jak i w zakładach produkcyjnych w różnej dziedzinie przemysłu. Ich załadunek oraz rozładunek odbywa się z pomocą specjalistycznych maszyn uznanych w fabrykach i magazynach.

Pomocne obrotnice do palet

obrotnica do skrzyniopaletyNajczęściej skrzyniopalety przewożone są za pomocą wózka widłowego. Niekiedy jednak niezbędne jest manewrowanie wózkiem czy przechylenie palety w celu jej opróżnienia. Tu pomoże nam specjalny osprzęt przeznaczony do ładowarek teleskopowych i wózków widłowych. Jednym z najpopularniejszych jest obrotnica do skrzyniopalety. Hydrauliczna obrotnica daje nam możliwość ustawienia w odpowiedni sposób kąta obrotu palety. Dzięki temu możemy swobodnie manewrować przewożonym towarem. Jej działanie opiera się na funkcjach wideł naszego wózka widłowego i jest bardzo proste. Rozszerza możliwości wózka o obracanie wokół własnej osi ustawionej na widłach palety. Z kolei do opróżniania skrzynek przyda nam się możliwość obrotu palety w pionie. Jest to sprzęt, który zna;lazł stosowanie w sadownictwie i przetwórstwie, gdzie na co dzień przewozi się skrzynie z owocami czy z przetworzonymi produktami spożywczymi. Są też niezastąpione w magazynach, c gdzie niezbędny jest transport skrzyń i palet z towarem. Aby obrotnica dobrze funkcjonowała niezbędne jest jej prawidłowe podłączenie. Podłącza się ją do standardowego wózka widłowego nie mniej jednak potrzebne jest jeden dodatkowy układ hydrauliczny. Obrotnica może posiadać także ramię boczne. Jego zadaniem jest podtrzymywanie palety w trakcie transportu. Można zamontować jedno lub dwa ramiona po obu lub jednej stronie obrotnicy. Daje to gwarancje bezpieczeństwa przewożonych towarów i zabezpiecza paletę przed upadkiem w trakcie jej przechylania. Kupując taką obrotnicę należy zwrócić uwagę na jej jakość. Z jakich materiałów została wykonana. Warto zwracać się do zaufanych producentów, którzy oferują obrotnice ze stali o dużej wytrzymałości, odporności na uszkodzenia mechaniczne.

Należy pamiętać, że jest to sprzęt intensywnie eksploatowany. Warto zapytać także o certyfikaty, normy dopuszczające sprzęt do użytku, ponieważ często sprzęt maszynowy jest regulowany przez wiele standaryzacji. Największą zaletą wszystkich osprzętów do wózków widłowych jest ich uniwersalność. Mogą być dopasowywane do rożnych rodzajów wózków widłowych czy też ładowarek. Bez tych maszyn wiele gałęzi przemysłu nie mogłoby działać sprawnie.