Wygodne tornistry Herlitz

Wygodne tornistry Herlitz

Każdego roku po raz pierwszy do szkoły idzie kilkadziesiąt tysięcy przedszkolaków, które rozpoczynają nowy etap w ich krótkim życiu. Aby móc rozpocząć rok szkolny, trzeba mieć kompletne wyposażenie, na które składa się tornister, przybory, książki i zeszyty, oraz buty na przebranie. Kupując wszystko na raz, z pewnością sporo obciążymy domowy budżet, dlatego lepiej zakupy podzielić na kilka etapów. Jedną z pierwszych rzeczy, którą trzeba kupić, jest tornister.

Wybór najlepszego tornistra dla dziecka

tornister herlitz smartZakup plecaka dla dziecka powinien być przemyślany, ponieważ będzie on go nosił każdego dnia na swoich plecach przez kilka godzin. Przy wyborze najlepszego modelu, trzeba wziąć pod uwagę jakość, wagę, wykonanie i dopiero na końcu cenę. Istnieje na rynku wiele firm produkujących plecaki i nie zawsze najdroższy model jest najlepszy. Popularny wśród chłopców i dziewczynek tornister Herlitz Smart to klasyczny model z usztywnianymi bokami, które są świetnym zabezpieczeniem dla jego zawartości. Dla dzieci od pierwszej do maksymalnie czwartek klasy szkoły podstawowej, najlepsze są tornistry z usztywnianą konstrukcją i bokami, natomiast od piątej klasy dzieci mogą nosić zwykłe plecaki bez usztywnień. Dobry tornister Herlitz powinien posiadać sporo kieszeni i przegródek, które ułatwiają segregowanie i chowanie w nim rzeczy w taki sposób, aby w razie potrzeby można było je łatwo znaleźć. Oddzielne, zewnętrzne kieszenie na drugie śniadanie w plastikowym pudełku, boczne kieszonki na butelkę z wodą, czy małe, zapinane na suwak kieszenie na na przykład telefon, czy portfel. Tornister jest bardzo wytrzymały, a zewnętrzny materiał jest odporny na ścieranie i przetarcia. Usztywniany tył nie pozwala się dziecku garbić i dobrze rozkłada ciężar tornistra z zawartością. Szelki muszą posiadać regulacje, aby każdego dziecko go mogło dopasować do swojego wzrostu i wagi. Od spodu plecaka znajdują się cztery, małe nóżki, które ułatwiają postawienie tornistra i stabilizują go podczas pakowania. Aby dziecko było widoczne po zmroku, tornister powinien posiadać sporo odblaskowych elementów.

Zakup dobrego plecaka, to najczęściej koszt od stu do dwustu złotych. Dobre jakościowo tornistry i plecaki marki Herlitz dostaniemy najtaniej w sklepach internetowych, lub w hurtowniach z przyborami szkolnymi. Jako jedne z nielicznych tornistrów na rynku, modele Smart ważą niecałe dwa kilogramy bez zawartości, a więc bardzo niewiele. Są to najczęściej wybierane przez rodziców tornistry dla dzieci uczących się w pierwszych klasach szkoły.