Wycinka drzew na obszarach leśnych

Wycinka drzew na obszarach leśnych

Przyroda zawsze dla mnie była bardzo ważna. Kocham łono natury, jednak zdaję sobie sprawę z tego, że czasami konieczne jest przekształcanie terenów naturalnych w antropogeniczny. Trzeba przekształcać rzeźbę terenu, regulować rzeki, a nawet wycinać lasy, chociaż nie jestem za tym do końca. Lasy wycinane są ostatnio na potęgę, to dobrze, czy źle odpowiedzcie sobie sami. Ja z kolei w dzisiejszym artykule przytoczę przykłady sytuacji, w których najczęściej są wycinane drzewa w lesie.

Dlaczego wycina się drzewa w lesie?

wycinka drzew warszawaDrzewa w lesie są pod ścisłą ochroną, jednakże czasami trzeba je wyciąć. Jest tak wtedy, gdy okaże się, że są chore. Wówczas leśniczy zaznacza dane drzewo do wycinki. W późniejszym czasie zostaje ono przekazane do tartaku na sprzedaż. Jest to smutne, ale taka kolej rzeczy. Wycinka drzew w lesie wbrew pozorom jest bardzo potrzebna po to, aby mogły się rozwijać dalsze ekosystemy. Usuwane są te, które przenoszą choroby na inne drzewa i dzięki temu las ogólnie jest w dobrej kondycji. W jakich sytuacjach również jest potrzebna wycinka drzew Warszawa posiada szereg dróg i autostrad, dzięki czemu komunikacja jest sprawnie rozłożona. Zapewne domyślacie się, do czego zmierzam? Otóż ważną kwestią jest wycinka drzew pod budowę dróg. W Polsce jest to robione ostatnio bardzo często, ale dzięki temu będziemy mogli sprawniej przemieszczać się w określone zakątki Polski. Wycinka drzew to również kwestia gospodarcza. Drewno jest bardzo potrzebnym surowcem, który stosuje się w różnych celach przemysłowych. Gdyby nie dobra lasu, nie mielibyśmy mebli, elementów urządzeń, podłóg i budynków. Wycinka lasu jest więc bardzo potrzebna, jeżeli mamy patrzeć na te pozytywne aspekty gospodarcze. Oczywiście wszystko odbywa się zgodnie z procedurami dotyczącymi samej ochrony środowiska. Jest to ściśle regulowane ustawą, a samowolne usuwanie drzew w lesie jest surowo wzbronione. W przypadku nie stosowania się do tych przepisów, osoba dostaje karę w postaci wysokiej grzywny. Wycinką lasów muszą zajmować się osoby odpowiedzialne i kompetentne w tych działaniach.

Jak widać, mimo nagonki medialnej na wycinkę lasów, znajdujemy jeszcze szereg korzyści wynikających z wyrębu drzew. Tutaj najważniejsze jest to, że regulujemy zdrowotność lasu. Wycinane są chore drzewa, a w zamian sadzone są nowe. Istnieje wiele szkółek drzew określonych gatunków, które są ogrodzone płotem przez wiele lat. Mimo to las jest pod ochroną, a za wycinkę lasu decydują osoby mające prawny dostęp do powierzchni lasu.