Wycieczki szkolne a efekty nauczania

Wycieczki szkolne a efekty nauczania

Możecie wierzyć lub nie, ale moim zdaniem edukacja na świeżym powietrzu zawsze wpływa pozytywnie na wyniki i osiągnięcia uczniów. Jestem doświadczonym nauczycielem, który z zamiłowania pragnie przekazywać wiedzę najmłodszym i który przekazuje teraz wiedzę w sposób praktyczny. Ja posiadam umiejętności, dzięki którym dziecko jest w stanie pochłonąć najtrudniejszy temat. Jest to nauczanie w terenie. W terenie, czyli na świeżym powietrzu.

Plusy krótkich wycieczek szkolnych z lekcją

krótkie wycieczki szkolne - LublinMam od tego z góry założoną zgodę dyrektora, który wie o tym że moja skuteczność mojego nauczania jest na jak najwyższym poziomie. Otóż zabieram dzieci na krótkie wycieczki szkolne – Lublin oferuje wiele ciekawych miejsc, w których można dowiedzieć się na tematy historyczne, przyrodnicze, polonistyczne a także matematyczne. Zabieram więc dzieci na krótkie wycieczki do teatru do kina, czy do Centrum Edukacji, a także do zoo, jednak najlepszą metodą jest nauczanie w lesie. Jest to krótka wycieczka szkolna do lasu, która sprawia, że dziecko jest bardziej dotlenione, a co za tym idzie – przyswaja swoją wiedzę. Zajęcia prowadzone w lesie są o wiele bardziej przyjemne niż te, które są w klasie – wiemy o tym nie od dziś. Szczególnie takie wycieczki szkolne jednodniowe przeprowadzam w okresie letnim. Najlepiej, ażeby były przed wakacjami. Jeżeli chodzi o wycieczki szkolne w chłodniejszej porze roku, to tutaj preferuję wyjście właśnie do kina bądź teatru. Moi uczniowie bardzo mnie lubią i są zadowoleni z charakteru mojej pracy. Jest to dla mnie naprawdę duży powód do dumy. Ja sama Uwielbiam zabierać je w teren. Takie krótkie wycieczki klasowe sprawiają, że sama się relaksuję. Ja nie mam problemów z uczniami i ich wychowaniem. W naszej klasie dzięki innemu podejściu, każdy uczeń się lubi i szanuje, ale to wszystko dzięki mojej ciężkiej pracy i podejściu nowoczesnemu, bo nie mam zamiaru nikogo przymuszać do nauki. Zmuszanie od dawien dawna jest bezskuteczne, równie jak dawanie zadań domowych oraz publiczne odpytywanie przy tablicy. Jest to bardzo stresujące dla każdego ucznia – bez wyjątku.

Na świeżym powietrzy i wycieczce szkolnej dzieci same się uczą, ponieważ chcą i uwielbiają słuchać moich opowieści na tematy przyrodnicze i historyczne oraz geograficzne. Jeżeli już mam być taka szczera, to powiem że uczę dzieci w klasach 1-3 i ciężko jest dotrzeć do maluchów, jednak moja metoda jest całkowicie niezawodna. Moje wieloletnie doświadczenie pokazało więc, że jednodniowe wycieczki szkolne są skutecznym elementem edukacji uczniów.