Wybór ozdób sufitowych

Wybór ozdób sufitowych

 

Już od wielu lat zajmuję się wykańczaniem wnętrz i remontami. Jak to w życiu bywa, trafiają mi się różni klienci, niektórzy uważnie śledzą postępy prac i wręcz patrzą ekipie na ręce, czy dobrze pracuje. Zdecydowana większość klientów przedstawia projekt, daje mi klucze i pozwala mi i chłopakom swobodnie wykonywać naszą pracę. Bardzo rzadko trafiają się osoby, które znają się na robocie, wiedzą jakie są stawki i potrafią jasno powiedzieć, jakich efektów oczekują.

Najlepsze listwy sufitowe

dobre listwy sufitowe gipsoweNajbardziej w pamięć zapadają te osoby, które w ogóle nie mają pojęcia o wykańczaniu wnętrz, a czasem mam wrażenie, że brakuje im podstawowej wiedzy o Świecie. Jedna z klientek, zawołała mnie, żebym zobaczył na laptopie wykonany przez nią projekt piętra, które mieliśmy remontować. Ku mojemu zdziwieniu, projekt nie został zrobiony w specjalnym programie graficznym, a w popularnej grze komputerowej, która jest symulatorem życia i można w niej budować własne domy. Muszę przyznać, że klientka bardzo się postarała, pomieszczenia były pełne dekoracji, a na ścianach widniały fantazyjne wzory. Z ciężkim sercem, musiałem jej wyjaśnić, że ten projekt, może nam posłużyć co najwyżej za wizualizację i zaproponowałem, że za dodatkową opłatą zrobię plany oparte na jej wizualizacji. O wiele trudniejszym przypadkiem było małżeństwo, które nie mogło dojść do porozumienia, co dokładnie chcą, żebym zrobił w ich mieszkaniu, kupionym w stanie deweloperskim. Kiedy widziałem, że sami nie są w stanie nic ustalić, przedstawiłem im swoją propozycję wykończenia i o dziwo, ochoczo na nią przystali. Jednym z elementów, które miałem u nich wykonać, był podwieszany sufit w sypialni. W trakcie pracy okazało się, że przy osiadaniu budynku pojawiły się nierówności i żeby zakryć szczelinę dylatacyjną, musiałem położyć listwy sufitowe. Rozmowa z małżonkami nie należała do przyjemnych, ale musiałem ich powiadomić o zmianach w projekcie. Uspokoili się, kiedy im wyjaśniłem, że dobre listwy sufitowe gipsowe są dodatkowym izolatorem cieplnym i akustycznym, dzięki czemu nie będą słyszeć, co się dzieje w mieszkaniu nad nimi. W ostatnich latach są też jedną z najmodniejszych dekoracji.

Małżonkowie, próbowali znaleźć usilnie jakieś argumenty, przeciwko instalacji dodatkowych elementów na suficie, jednak udało mi się wszystkie zbić. Do tej pory zastanawiam się, czy to była jakaś ich taktyka, żeby zrezygnować z pewnych wydatków, nie wychodząc przy tym na skąpców, czy też tak wygląda ich codziennie życie. Wolę wierzyć w to, że tylko odgrywali takie role.