Wybór biżuterii ze stali chirurgicznej dla alergika

Wybór biżuterii ze stali chirurgicznej dla alergika

 

Z różnych względów coraz więcej osób staje się alergikami. Jedną z bardziej popularnych alergii jest reakcja skórna na kontakt z biżuterią. Osoby z takim schorzeniem nie muszą jednak rezygnować z noszenia kolczyków czy bransoletek. To właśnie dla nich są produkowane ozdoby wykonane ze stali chirurgicznej.

Zakup biżuterii ze stali chirurgicznej dla alergika

stal chirurgiczna - biżuteria dla alergikówMożna stwierdzić bez wątpliwości, że wśród nas jest coraz więcej alergików. Część alergii jest wrodzona. W przypadku niektórych niemowląt tuż po urodzeniu okazuje się, że mają alergię na mleko, czyli tzw. nietolerancję laktozy. Później, wraz z wprowadzaniem kolejnych pokarmów, rodzice odkrywają, że dziecko ma kolejne alergie. Tej choroby można się nabawić także w późniejszych latach, a nawet w dorosłym życiu. Zazwyczaj są to uczulenia pokarmowe (np. na orzeszki), alergie skórne, wrażliwość na pyłki, trawy lub grzyby. Alergia skórna, która może objawiać się na przykład swędzeniem i zaczerwienieniem skóry, czasem jest spowodowana kontaktem z biżuterią. Główną przyczyną uczuleń są domieszki, które są dodawane do czystego srebra lub złota w procesie produkcji, m.in. nikiel. Uczulać też może tania biżuteria, o której składzie niewiele możemy powiedzieć. Na szczęście jest jednak bezpieczny materiał, który nie uczula. Jest to stal chirurgiczna – biżuteria dla alergików jest zwykle wykonywana właśnie z tego hipoalergicznego stopu. Zazwyczaj ma ona kolor srebrny, jednak można powlekać ją materiałami w innych kolorach. Jej powierzchnia może być matowa lub błyszcząca. W sklepach jubilerskich dostępne są różne wzory takiej biżuterii. Ze stali chirurgicznej wykonuje się praktycznie wszystko – od kolczyków, przez wisiorki, kończąc na fantazyjnych bransoletkach. Wykonuje się z niej również biżuterię męską: spinki do mankietów czy męskie bransolety. Biżuteria ze stali jest bardzo trwała i może służyć długie lata. Nie utlenia się, nie koroduje, nie zmienia swojego koloru, nie trzeba też w żaden szczególny sposób jej pielęgnować. Dodatkowo jej skład powoduje, że jest twardsza niż srebro, przez co trudniej zarysować jej powierzchnię. Innym atutem tego typu ozdób jest ich cena. Są hipoalergiczne, a w wielu przypadkach także dużo tańsze niż ich srebrne odpowiedniki.

Jeśli więc szukamy prezentu dla alergika – niezależnie od tego czy obdarowana będzie kobieta czy mężczyzna, śmiało możemy zdecydować się na zakup biżuterii wykonanej ze stali szlachetnej. Nie spowoduje ona uczulenia, a ma szereg zalet. To dzięki nim ten typ biżuterii jest coraz częściej spotykany i ma coraz większą liczbę zwolenników.