Wybieramy firanki niewymagające prasowania

Wybieramy firanki niewymagające prasowania

Tak naprawdę, nie jest żadną tajemnicą, iż każdy z nas chce mieć stylowo urządzone mieszkanie. Wielu z nas szuka inspiracji w magazynach poświęconych aranżacji wnętrz, które często dają nam pomysł na wystrój naszego mieszkania. Jednym z najważniejszych dodatków aranżacyjnych są eleganckie firany z różnymi motywami i bogatym wzornictwem. Ostatnio producenci proponują klientom firany plamoodporne, czy też takie, które nie wymagają prasowania, gdyż są odporne na gniecenie się i nie muszą być krochmalone, by dobrze się prezentowały. 

Coraz częściej stawiamy na niegniotące się firanki 

firany bez prasowaniaZarówno miłośnicy klasyki, awangardy, czy modnego ostatnio minimalistycznego stylu skandynawskiego decydują się na zakup firanek w miejsce rolet, czy żaluzji. Dotyczy to głownie salonów, czy sypialni, choć nie jest to oczywiście zasadą, gdyż większość z nas ma zawieszone firanki w każdym pomieszczeniu, a rolety umieszczone są za nimi, byśmy mogli chronić się przed ostrymi promieniami słonecznymi. Warto mieć na uwadze, iż projektanci i producenci firan wprowadzają na rynek coraz ciekawsze wzory i stawiają na bardzo wytrzymałe materiały, z których wykonane są wszystkie firany. Jest to istotne z uwagi na to, że firanki wymagają częstego prania, gdyż gromadzi się na nich kurz. Obecnie coraz większym zainteresowaniem cieszą się firany bez prasowania, które są bardzo praktycznym rozwiązaniem dla tych z nas, którzy są bardzo zapracowani i nie zawsze mają czas na krochmalenie firan, by wyglądały one jak nowe i pachniały świeżością. Część oferowanych firanek jest też plamoodporna, dzięki czemu nie muszą być prane aż tak często. Te firany, które nie wymagają prasowania są ogromnym ułatwieniem dla perfekcjonistów, którzy przykładają wagę do wszystkich dodatków aranżacyjnych i zawsze wszystko w ich mieszkaniach musi wyglądać idealnie. Niegniotące się firanki najczęściej wieszamy w salonach, gdyż tam mamy zazwyczaj najwięcej okien i firany mogą mieć nawet po kilka metrów szerokości, a ich prasowanie może zajmować bardzo dużo czasu. 

Wprowadzane na rynek firanki, które nie wymagają prasowania cieszą się coraz większym zainteresowanie. Łączą one bowiem elegancję z dużą wytrzymałością i nie wymagają częstego prania. Są świetną alternatywą dla rolet, czy żaluzji. Nadto, zawsze wykonane są z materiałów i tworzyw o najwyższej jakości, dzięki czemu będą nam służyły nawet przez kilka lat i nie będziemy musieli co róż kupować nowych. Firany te idealnie nadają się do salonów, którym dodają eleganckiego wyglądu. Chronią nas też przed spojrzeniami wścibskich sąsiadów, którzy lubią zaglądać do okien