Wspaniałe właściwości tłoczonego na zimno oleju lnianego

Wspaniałe właściwości tłoczonego na zimno oleju lnianego

Medycyna naturalna zaleca stosowanie olei tłoczonych na zimno, które posiadają mnóstwo witamin oraz zdrowych tłuszczy. Najpopularniejsze oleje stosowane w naszym kraju to olej lniany, rzepakowy, z czarnuszki, dyni. Jednak tak naprawdę dobre sklepy ze zdrową żywnością posiadają różne rodzaje olei, jak mniej popularny z kiełków pszenicy, malin, kokosowy oraz z różnych orzechów.

Stosowanie zimnotłoczonego oleju lnianego zapewnia zdrowie

olej lniany zimnotłoczonyStosowanie olei zimnotłoczonych z pewnością pozytywnie wpłynie na nasze zdrowie. Prócz stosowania wewnętrznego możemy także używać ich zewnętrznie, odpowiednio stosowane w postaci maski na włosy wzmocnią je i nadadzą im blasku, z kolei nakładane na skórę złagodzą zaczerwienia oraz zlikwidują pierwsze zmarszczki. Warto korzystać z olei tłoczonych na zimno, bowiem dzięki takiemu sposobowi ich pozyskiwania nie tracimy ważnych składników odżywczych, co sprawia, że olej jest prawdziwą skarbnicą witamin. Na szczególną uwagę zasługuje olej lniany zimnotłoczony, który posiada idealne proporcje kwasów omega 3 do omega 6, co czyni go jednym z najzdrowszych olei na świecie. Jest on świetnym środkiem, który chroni nasze serce i zapobiega różnorodnym chorobom układu krążenia. Wspaniale wpływa na rozwój układu nerwowego, co czyni go olejem, który koniecznie powinien się znaleźć w diecie najmłodszych. Jest świetnym środkiem, który posiada przeciwzapalne właściwości, co jest szczególnie istotne w dzisiejszych czasach, kiedy to większość z nas zmaga się ze stanem zapalnym, którego nie są w stanie zlikwidować współczesne leki. Prócz wymienionych powyżej właściwości olej lniany wspomaga trawienie, pomaga kobietom zmagającym się z menopauzą, sprzyja odchudzaniu, a także rewelacyjnie pielęgnuje włosy oraz paznokcie. Należy jednak pamiętać, że tylko tłoczony na zimno olej posiada wspomniane powyżej właściwości, dlatego niezmiernie ważne jest, by chronić go przed działaniem słońca oraz wysokich temperatur. Bardzo ważne jest zatem, by przechowywać go w odpowiedni sposób, w lodówce, która uchroni go przed utratą cennych składników.

Stosowanie oleju lnianego na zimno do sałatek korzystnie wpłynie na ich smak, a jednocześnie doskonale zadba o nasze zdrowie oraz urodę. Ważne zatem, by spożywać dobre oleje, wśród których prym wiedzie olej lniany. Tłoczony na zimno olej jest doskonały w smaku i posiada całą masę zdrowotnych właściwości idealnie dbających o nasze zdrowie oraz urodę. Warto zadbać, by każdy członek naszej rodziny spożywał go regularnie i w odpowiednich ilościach.