Worki Big Bag pomocne przy remontach

Worki Big Bag pomocne przy remontach

Remonty niezależnie od wielkości bywają nie lada wyzwaniem. Już samo przygotowanie poniszczenia pod nowy wygląd nie jest proste. Szczególnie kiedy w grę wchodzi wyburzanie ścian, zrywanie paneli, czy inne małe demolki. Bałagan jaki wtedy powstaje jest straszny, a to dopiero początek zabawy. Wiem to z własnego doświadczenia, jestem na bieżąco z tym tematem, bo właśnie kończymy z mężem remont naszego mieszkania.

Worki Big Bagi zamiast kontenera

big bagNasze nowe mieszkanie nie było wcale takie nowe. Jest duże i z potencjałem, ale stan w jakim otrzymał je mój mąż w spadku pozostawał wiele do życzenia. Bez wahania postawiliśmy na remont generalny. W końcu jakiś standard życia trzeba mieć. Okazało się to wcale nie łatwe, a nawet momentami przerastające nasze możliwości. Do tego stopnia, że trzeba było pozbyć praktycznie wszystkiego. W tym wszystkich płytek i kafelek w kuchni, łazience i przedpokoju. Jak się łatwo domyśleć dom tonął w gruzie i trzeba było w odpowiedni sposób się go pozbyć. Wypożyczenie kontenera to najgorszy możliwy sposób utylizacji problemu. Już nie raz spotkałam się z tym, że sąsiedzi wrzucali do niego swoje najróżniejsze odpady bez wiedzy, czy zgody właściciela. Nie jestem głupia, żeby płacić za czyjeś śmieci i jeszcze się z nich tłumaczyć. Z pomocą przyszły nam worki Big Bag. Można je łatwo kupić, jednak my postanowiliśmy je wypożyczyć. Swobodnie można je wnieść do mieszkania. Więc bezpieczne w domu gwarantują nam, że nikt nam do nich nic nie podrzucił. Zapełnialiśmy je kilka dnia, aby mieć pewność, że pozbyliśmy się całego niechcianego gruzu i mieszkanie jest w pełni gotowe na innowacje. Kiedy je zapełniliśmy, wystarczył jeden telefon, aby pracownicy po je przyjechali i wywieźli razem z zawartością. Co najważniejsze dla mnie ich cena dotyczy tylko wynajmu, nie ma dodatkowych opłat za dni użytkowania. Nie trzeba się śpieszyć i martwić, że nie zdążysz ze wszystkim na czas, albo obawiać się dodatkowych opłat za zwlokę. W remontach o szukanie takich prostych i wygodnych rozwiązań przede wszystkim chodzi, aby ułatwić sobie zadanie i przetrwać trudne chwile.

Nasz remont dobiega końca. Mam nadzieje, że w niedalekiej przyszłość odpoczniemy od tego typu zajęć. Oczywiście posiadanie pięknego mieszkania dopasowanego do naszych potrzeb rekompensuje trudy remontu. Cieszę się, że poszło nam w miarę sprawnie oraz, że jestem bogatsza o nową wiedzę z zakresu remontów. Teraz wiem co to worki Big Bag i jak równa się ściany przy pomocy stelaży. Wszystko można osiągnąć jeśli się bardzo chce.