Wędkarstwo morskie w krajach skandynawskich

Wędkarstwo morskie w krajach skandynawskich

Jeśli jesteś miłośnikiem wędkowania i bardzo pasjonuje cię ten sport, to na pewno myślałeś już kiedyś o wypłynięciu na głębokie morze i spróbowaniu tam swoich umiejętności. Wędkarstwo morskie staje się coraz bardziej popularne wśród naszych rodaków, a prym w miejscach, gdzie ono się odbywa jest oczywiście Skandynawia. Ten rejon jest wprost stworzony do połowów ryb w morzu, nie tylko ze względu na odpowiednie zaplecze, ale także ze względu na mnogość ryb w tym rejonie, szczególnie dorsza.

Udział w profesjonalnym wędkarstwie morskim

profesjonalne wędkarstwo morskieOrganizacja wyjazdów wędkarskich w morze to zadanie dla odpowiednio przygotowanych firm, które mają odpowiednie zaplecze do zrealizowania tego typu usługi. Podstawą jest oczywiście odpowiedni kuter rybacki, z którego pokładu można dokonywać połowu na wędkę. Zazwyczaj jest to kuter wyposażony w specjalną tylną rufę ukształtowaną dla wędkarzy. Mówiąc tutaj kuter, nie wyobrażajmy sobie starych, zabrudzonych łodzi z obdrapaną farbą. Całe profesjonalne wędkarstwo morskie oparte jest na nowoczesnych łodziach, przypominających standardem wysokiej klasy jacht. Organizator rejsu w rejony Skandynawii zapewnia nocleg, który odbywa się, albo w jednym z portów morskich, albo bezpośrednio na pokładzie łodzi. Jeśli będziemy nocować w porcie to dodatkową atrakcją dla nas jest możliwość pozwiedzania miasta. A w rejonie skandynawskim jest co pozwiedzać. Typowo morskie miasta, mają swoje historie i bogatą kulturę, z którą każdy mógłby się dobrze zapoznać. Wracając jeszcze do połowów, to trzeba pamiętać, że do połowu ryb morskich potrzebny jest profesjonalny sprzęt, inny niż w wędkarstwie tradycyjnym. Taki sprzęt z reguły znajduje się na jachcie, a jego użytkowanie jest wliczone w cenę atrakcji. Oczywiście możemy także używać własnego sprzętu, zwłaszcza jeśli ktoś jest zapalonym miłośnikiem wędkarstwa morskiego, taki sprzęt posiada i jest do niego bardzo przyzwyczajony. Niesie to za sobą pewne trudności logistyczne podczas transportu sprzętu, jednak dla chcącego nic trudnego i można to w jakiś sposób zorganizować.

Wyjazdy na połowy morskie nie należą do tanich, ale nie ma się czemu dziwić, gdyż wynajęcie samego statku wraz z załoga to już są duże koszty, do tego dochodzą ceny paliwa, noclegu i dodatkowych rozrywek. Można powiedzieć, że jest to sport dla zamożnych, którzy mogą poświęcić na niego sporą ilość gotówki. Ale trzeba przyznać, że jest to prawdziwa przygoda, która pozostawia za sobą wiele miłych wspomnień, które trudno jest zapomnieć przez resztę życia.