Wedding planner i jego zadania

Wedding planner i jego zadania

Dla wielu par ślub to jeden z najważniejszych dni w ich życiu. Chcą, aby był on idealny. Jest tyle opcji do wyboru ale też i spraw do załatwienia. W tym natłoku można się pogubić, dlatego też wiele przyszłych małżonków decyduje się na zatrudnienie kogoś, kim jest wedding planner. To osoba, która pomoże nam podjąć decyzję w sprawie wyboru tortu, sukni ślubnej, restauracji. Pomoże również w dopełnieniu wszelkich formalności. Taka pomoc może okazać się nieoceniona, zwłaszcza jeśli to duży ślub z pompą.

Zadania konsultanta ślubnego

wedding planner warsawNiektórzy chcą organizować ślub samemu, to dla nich ekscytująca przygoda a drudzy, mimo że cieszą się na sam ślub i wesele, to wolą odpuścić sobie wielomiesięczne przygotowanie i wybieranie gatunków kwiatów do bukietu ślubnego. Właśnie dla takich osób wedding planner będzie najlepszą opcją. Jeśli chodzi o wedding planner Warsaw (Warszawa) to miasto, w którym bezsprzecznie znajdziemy najwięcej osób świadczących usługi tego typu. Dokładniejsze zadania, jakimi musi zająć się ktoś wykonujący taki zawód, to między innymi wszelkie początkowe planowania, wybór sali zgodnie z ustaloną przez przyszłych małżonków datą ślubu, opracowanie samego motywu przewodniego, bez którego nie można iść dalej z przygotowaniami. Wedding planner zajmuje się wszystkimi najdrobniejszymi elementami: zaproszeniami, winietkami czy pomocą w wyborze kremu na tort. Co więcej, osoba, która zna się na swoim fachu, musi być w stanie nie tylko wybrać jakieś opcje, lecz wybrać najlepsze opcje dla Pary Młodej, zarówno pod względem jakości jak i pod względem cenowym. Da zadań wedding plannera należy bowiem również opracowanie planu budżetu, który będzie wyznaczony przez zlecających organizację ślubu. Taka osoba musi również po całym wydarzeniu rozliczyć się z wszelkimi podwykonawcami, czyli orkiestrą, fotografem, kamerzystą czy kierowcą. Tak więc wedding planner musi mieć wszystko pod kontrolą, by nie okazało się, że znacznie przekroczył dostępny budżet.

Wiele osób zadaje sobie pytanie: jak zostać wedding plannerem? Jaką szkołę trzeba skończyć i jak właściwie zacząć wykonywanie takiego zawodu? Oczywiście, obecnie kursów przygotowujących do tego zawodu jest ogrom. Coraz więcej osób decyduje się na zatrudnienie pomocy przy planowaniu ślubu i wesela, więc też popyt rośnie. Również założenie firmy po ukończeniu kursu nie jest trudne. Wedding planner musi jednak zmierzyć się z najtrudniejszym zadaniem, czyli rozpowszechnieniem swojej działalności, zdobyciem zaufania przyszłych klientów.