Warta uwagi porcelana z Ćmielowa

Warta uwagi porcelana z Ćmielowa

Historia porcelany z Ćmielowa zaczyna się w roku 1790, kiedy to miejscowy garncarz Wojtas zwołał do siebie kilku kolegów, aby rozpocząć wspólne prowadzenie działalności, aby ułatwić sobie nawzajem pracę, a przy okazji podnieść jej poziom. Od tamtego dnia minęło sporo czasu, jednak firma dalej istnieje oraz produkuje najlepszej jakości wyroby porcelanowe, które chwalone są nie tylko w Polsce, ale i za granicą. To wszystko dzięki połączeniu tradycji z ciągłym rozwojem technologicznym, a także odpowiedzialnego podejścia do klienta. Warto zwrócić uwagę na wyroby tej firmy.

Historia ćmielowskiej porcelany w Polsce

porcelana ćmielów - cenaKiedy w roku 1790 Wojtas poprosił swoich indywidualnie pracujących kolegów do współpracy w ramach tworzenia lepszej jakości porcelany nie mógł przewidzieć, że firma ta przez ponad 200 lat uzyska taką renomę. Obecnie jedną z najwybitniejszych porcelan jest porcelana Ćmielów – cena której jest odpowiednio dopasowana w zależności od projektu i jego zaawansowania. Warto jednak zwrócić uwagę na bogatą historię tego przedsiębiorstwa. Oficjalnie zakład ten stał się prawdziwą firmą, gdy 1804 roku postanowiono ją oficjalnie zgłosić. Pierwszy właściciel, a także inicjator, hrabia Jacek Małachowski zajmował się zakładem aż do 1821 roku, kiedy umarł. Był on właścicielem, który zatrudniał fachowców spoza Polski, jednak nigdy nie odmawiał pracy Polakom. Gdy umarł przedsiębiorstwo prowadzone było przez Adolfa Fryderyka Watke, który odnosił sukcesy na tym polu. Ćmielowska manufaktura miała już wtedy uregulowaną pozycję na ceramicznym rynku, nie tylko krajowym, ale również europejskim. W późniejszym czasie pieczę nad porcelaną Ćmielowa przejęli bracia Druccy-Lubeccy. WE tym czasie zdobienia kolorowe są coraz bardziej oczekiwane, a więc je wprowadzają do obiegu. W pewnej chwili firma ma wiele zamówień oraz kupców, przez co firma dobrze prosperuje. Warto też wspomnieć, iż w roku 2013 Zakład Porcelany Ćmielów stał się częścią porcelany z Chodzieży. Od tamtej pory są to wspólne działania i osiągnięcia.

Warto zwrócić uwagę na bogactwo historii polskiego rynku porcelanowego, gdyż od wielu pokoleń w Polsce istnieje wiele dobrze prosperujących zakładów. Jednym z nich jest porcelana z Ćmielowa, która w obecnych czasach dołączona została do porcelany z Chodzieży, a mimo to dalej produkują bardzo dobrej jakości produkty. Są one znane na całym świecie ze względu na unikatowe formy i fasony, jak również odpowiednie podejście do klienta i samej pracy nad wyrobami ceramicznymi. Warto zainteresować się marką.