W magicznym świecie scrapbookingu

W magicznym świecie scrapbookingu

Każdy ma w życiu jakieś pasje. Albo przynajmniej powinien mieć. Czynności, które lubimy robić, które w wyjątkowy sposób nas relaksują, a przy tym rozwijają, są moim zdaniem niebagatelną wartością. Praca nie zawsze pozwala na pełne wykorzystanie indywidualnych zainteresowań, dlatego często realizujemy je w różnorakich zajęciach dodatkowych. Uprawianie sportu, taniec, fitness, chór czy rękodzieło – w zależności od tego, jakie mamy zdolności, wybieramy coś odpowiedniego dla siebie. 

Scrapbooking to moja pasja! 

wykrojniki do scrapbookinguOdkąd pamiętam, zawsze pociągały mnie zajęcia manualne. Od najmłodszych lat wykazywałam spore zdolności artystyczne. Lubiłam rysować, malować wycinać. Potrafiłam też wykonywać różne rzeczy z papieru i często zabawiałam się robiąc origami. Ponadto przepadałam za zabawą klockami. Lubiłam bowiem budować, wymyślać i tworzyć różne konstrukcje. Wokół mnie zawsze pełno było różnych papierów kolorowych, kredek czy innych materiałów plastycznych. Często prosiłam mamę, by zabrała mnie do sklepu papierniczego czy pasmanterii i tak dosłownie przepadałam. Z czasem te moje zainteresowania przeobraziły się nieco i ukierunkowały. Zaczęłam z wielkim zapałem zajmować się tworzeniem albumów. Sprawia mi to ogromną radość. Już nie tylko papiery, kredki czy koraliki są przedmiotem moich zakupów, bowiem obecnie zaczęłam polować na wykrojniki do scrapbookingu. To niezwykłe, jak wielkie możliwości dają takie przybory. Można dzięki nim stworzyć nieprawdopodobnie piękne kompozycje. Zdjęcia przyozdabia się motywami kwiatowymi, roślinnymi, fantazyjnymi napisami czy całymi obrazkami przedstawiającymi różne sytuacje. Przygotowuję albumy z rożnych okresów mojego życia, a także moich znajomych, którzy proszą mnie o to. Często wykonuję coś jako prezent dla innej osoby. Wykorzystuję do tego przeróżne wykrojniki. Na przykład jeśli album dotyczy narodzin dziecka, przydają się wszelki wyobrażenia wózków, zwierzątek czy zabawek. Pamiątka ślubu z kolei zawiera serca, tańczące pary czy gołąbki. Zajmuję się również wytwarzaniem kartek okolicznościowych.

I tu także bardzo przydają się wykrojniki. Mam motywy przedstawiające świętego Mikołaja, gwiazdki, choinki, śnieżynki i wiele innych kojarzonych ze świętami obrazków. Podobnie sprawa wygląda, gdy chodzi o kartki wielkanocne. Zgromadziłam już całą kolekcje wykrojników i dzięki temu mogę tworzyć wycinane kompozycje na wszelkie okazje. Sprawia mi to prawdziwą frajdę. Radość jest tym większa, gdy efekty mojej pracy podobają się innym ludziom, szczególnie zaś tym obdarowanym.