Usuwanie zarysowań na powierzchniach szklanych

Usuwanie zarysowań na powierzchniach szklanych

Pewnie niejednokrotnie zetknęliśmy się z problemem zarysowań na szybach w aucie czy domu. Warto zastanowić się przede wszystkim co może być tego główną przyczyną. Może to być nieodpowiednia pielęgnacja, brak ochronnej maty na szybie auta czy wyniszczające zabawy dzieci albo zwierzęta. Jeśli rysy są jeszcze płytkie to nic nie stoi na przeszkodzie, abyśmy spróbowali je usunąć. W łatwy sposób zrobimy to samodzielnie wykorzystując najbardziej banalne domowe metody albo profesjonalny płyn do tego typu zniszczeń. 

Rozwiązanie do zarysowanych szyb

jak usunąć rysy z szybyMożliwe, iż nie jeden raz w życiu mieliśmy problem porysowanych szyb. Przyczyną ich mogą być różne rzeczy. Najczęstszą jest jednak nieodpowiednia pielęgnacja z użyciem starej ścierki albo nawet brak tej pielęgnacji. Dlatego, jeśli zastanawiamy się jak usunąć rysy z szyby to jest wiele prostych metod, które pomogą nam naprawić tą szkodę. Warto jednak po tym przygotować się do nieco bardziej regularnego dbania o nie z pomocą ścierki z mikrofibry, a nie z innych włókien. Co możemy użyć do usunięcia zarysowań? Przede wszystkim sody oczyszczone połączonej z wodą w stosunku takim, aby ostatecznie wyszła nam lekka pasta. Tą pastę okrężnymi ruchami wcieramy w szybę, aby potem wilgotną świeżą ściereczką zetrzeć. Drugim sposobem, który wymaga nieco więcej nakładu pracy jest zastosowanie zwykłej pasty do zębów bez drobinek. Taką pastę znów wcieramy okrężnymi ruchami, po czym ścieramy. Czynność tą powtarzamy jeszcze parę razy. Dobrym rozwiązaniem może też być zastosowanie preparatu do mycia drewnianych mebli, który zawiera w sobie wosk. Istotne jest jednak to, aby skład był jak najprostszy i nie zawierał kwasów mogących źle wpłynąć na nawierzchnię szklaną. Jeśli te metody nie pomogą należy zaopatrzyć się w specjalistyczny środek do usuwania rys, który kupimy w niemal każdym sklepie. Alternatywą jest też zatrudnienie osoby, która pomoże nam się uporać z tym niechcianym problemem. Dzięki temu nie będziemy musieli wymieniać szyby za duże kwoty pieniężne.

Jeśli wydaje się nam, iż rysy na szkle powstają same z siebie to jesteśmy w błędzie. Są one wynikiem niepoprawnej pielęgnacji wymienionej powierzchni albo uszkodzeń mechanicznych. Dlatego warto zwrócić uwagę na to czy nie ma płytkich rys na szkle zanim będą głębsze, a my będziemy zmuszeni do wymiany całej szyby. Metody pomagające w usuwaniu zarysowań są banalnie proste i domowe, jednak zawsze możemy skorzystać z profesjonalnego produktu albo usług firmy trudniącej się tą czynnością zawodowo.