Usługi regeneracji przekładni kierowniczych

Usługi regeneracji przekładni kierowniczych

Warsztaty samochodowe obsługują codziennie dziesiątki tysięcy klientów, co jest związane z ogromnym rozprzestrzenieniem się motoryzacji w kraju. Dzisiaj niemal każdy ma samochód i powinien go naprawiać i serwisować. Wiele elementów zużywa się z czasem i trzeba je wymieniać. W warsztatach mają pełne ręce roboty, ale nie narzekają, gdyż to przynosi bardzo duże zyski.

Firmy oferujące regeneracje przekładni kierowniczych

regeneracja przekładni kierowniczychJeśli podczas jazdy samochodem zauważymy, że spod naszego samochodu ucieka dziwny, lepki płyn, to może oznaczać jakąś usterkę. Jeśli po czasie nasza kierownica zaczyna coraz gorzej skręcać i po maksymalnym skręceniu kierownicy wydobywają się dziwne dźwięki to oznacza, że z naszą przekładnią kierowniczą nie jest najlepiej. Przekładnia kierownicza w autach ze wspomaganiem to już nie tylko prosty układ oparty na zębatkach, ale prawdziwy siłownik hydrauliczny, który ma w sobie płyn pod wysokim ciśnieniem. Jeśli zawiodą uszczelnienia, to płyn wycieka z przekładni i pozostaje ona bez smarowania co zużywa cały mechanizm. Jeśli zbagatelizujemy to i zaczniemy tylko dolewać płyn to możemy trwale uszkodzić przekładnię, dlatego lepiej działać od razu. Poprzez działanie rozumie się wymianę lub regenerację przekładni, z czego ta druga opcja jest najczęściej wybierana. Trzeba znaleźć firmę, której profilem działalności jest regeneracja przekładni kierowniczych, która fachowo wykona dla nas taką usługę. Przekładnie kierownicze regeneruje wiele firm w kraju. Spora część robi to w stacjonarnych warsztatach jednak istnieje wiele ofert w sprzedaży sieciowej, które realizuje się dość szybko. Szybka realizacja wynika ze sposobu w jaki regeneruje się przekładnie. Taka firma z reguły ma zregenerowane przekładnie u siebie na magazynie, a w momencie gdy chcemy, aby zregenerowali naszą to wystarczy im tylko ją wysłać, a oni w zamian odsyłają sprawną już zrobioną przekładnie, natomiast naszą regenerują dla kolejnego klienta. To znacznie usprawnia i przyspiesza cały proces regeneracji i jest bardzo często stosowany. Przekładnie można dostać już w ciągu dwóch dni, co ciężko byłoby osiągnąć, gdyby to była fizyczna regeneracja naszej przekładni.

Koszt regeneracji przekładni zależy w dużej mierze od tego od jakiego auta i jakiej wersji wyposażenia pochodzi. Najczęściej jest to koszt kilkuset do około tysiąca złotych, ale bywają też wyjątki. Zwłaszcza w przekładniach, które są nietypowe, albo w mniej popularnych modelach, których nie ma na miejscu i elementy do jej regeneracji trzeba dopiero co zdobyć, a bywa to niekiedy dość trudne.