Usługi księgowe dla firm

Usługi księgowe dla firm

 

Założenie własnej firmy nie jest trudne, bo wymaga wizyty w jednym urzędzie, a resztę spraw możemy załatwić przez internet. Kiedy już zarejestrujemy naszą działalność, to musimy wybrać sposób rozliczania się z Urzędem Skarbowym. Na podstawie przewidywanych przyszłych przychodów i kosztów, oraz specyfiki działalności, możemy wybrać metodę na ogólnych zasadach rachunkowości, albo formę ryczałtową. Jeżeli się nie znamy na księgowości, to lepiej od razu jest ją powierzyć specjalistom.

Jakie firmy korzystają z księgowości w Warszawie?

księgowość dla firm w WarszawieStolica Polski jest bardzo gęsto zaludnionym miastem, gdyż żyje tam ponad półtora miliona ludzi, z których zdecydowana większość to osoby pracujące. Około czterdzieści procent z nich prowadzi własna działalność, a więc są potencjalnymi klientami biur rachunkowych. Księgowość dla firm w Warszawie jest prowadzona przez duże i małe biura, a także przez samodzielnych księgowych, który się ogłaszają na portalach internetowych. Z księgowości świadczonej przez biura rachunkowe w Warszawie korzystają głównie małe i średnie działalności gospodarcze. Dla pracodawcy to bardzo wygodne rozwiązanie, bo pracownicy biura zajmują się jego wszystkimi sprawami finansowymi i pracowniczymi. Wiele firm wybiera biuro, bo jest to tańsza usługa niż zatrudnienie na etacie samodzielnej księgowej. Księgowość polega na comiesięcznym rozliczaniu dokumentów księgowych zgodnie z ustawą o rachunkowości i wyliczaniem obowiązkowych do uiszczenia podatków i opłat, które wynikają z faktu prowadzenia działalności. Księgowa na podstawie dostarczonych dokumentów w postaci faktur i rachunków, prowadzi książkę przychodów i rozchodów, albo pełne księgi rachunkowe. W określonym terminie podaje przedsiębiorcy wyliczone kwoty podatku dochodowego, VAT-u, czy składek na ubezpieczenie społeczne, które musi on przelać na wskazane konto Urzędu Skarbowego, lub Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Dobra księgowa musi się cechować terminowością, dokładnością i wnikliwością. Pomimo, że jakość księgowości prowadzonej przez biuro i samodzielną księgową jest taka sama, to biuro jest zdecydowanie tańsze.

Ceny usług księgowych świadczonych przez biura rachunkowe są dość zróżnicowane, gdyż płacimy za czyjeś doświadczenie i umiejętne jego wykorzystanie. Najczęściej duże biura są w stanie zaoferować niższą cenę niż małe, nowo powstałe biuro. W Warszawie firmy dostarczają dokumenty księgowe do biura drogą elektroniczną, osobiście, albo za pośrednictwem poczty, czy kuriera, Ważne aby dostarczyć je na czas, bo od tego zależy czy pracodawca dostanie wyliczone podatki do zapłaty, gdyż księgowa musieć czas na ich wprowadzenie do systemu komputerowego.