Unikatowa biżuteria z Murano

Unikatowa biżuteria z Murano

Każda kobieta uwielbia błyskotki. Dlatego zawsze pięknym i trafionym prezentem dla ukochanej będzie biżuteria. Wybór jest przeogromny jeśli chodzi o wzory i użyte materiały. Srebro, złoto, platyna ale także drewno i kamienie szlachetne. A co jeśli by tym razem zaskoczyć partnerkę szkłem murano? To przepiękne weneckie szkło cudownie komponuje się z metalami szlachetnymi tworząc nietuzinkowe naszyjniki, kolczyki i bransoletki.

Piękno zaklęte w biżuterii murano

biżuteria muranoFenomen biżuterii murano zaklęty jest w jej bajeczności, kolorach i wzorach, a przede wszystkim w świetnej jakości. Jest to szkło idealnie przeźroczyste, gładkie, wręcz krystaliczne. Pięknie błyszczy i dlatego świetnie komponuje się nie tylko ze złotem czy srebrem, ale również z prostym rzemieniem. Dzięki temu biżuteria jest nie tylko niezwykle piękna ale i trwała. Każdy szklany element biżuterii wykonywany jest ręcznie zgodnie z kilkusetletnią tradycją. To sprawia, że biżuteria murano jest niepowtarzalna a każdy egzemplarz jest inny. Ponad to prezentuje się bardzo ekskluzywnie i elegancko. Łączy ze sobą niebywałą lekkość i szlachetność. Jest produkowana z użyciem tak nowoczesnych jak i tradycyjnych wzorów. Dzięki temu zamyka w sobie przeszłość, teraźniejszość technologii i przyszłość, ponieważ jej zakup jest dobrą inwestycją. Prawdziwe szkło, z którego wyrabiana jest biżuteria jest produkowane tylko w jednym miejscu na świecie. W Murano, na szeregu wysp oddalonych od Wenecji zaledwie 17 minut drogi tramwajem wodnym. To tam prawdziwi rzemieślnicy do dziś strzegą tajemnicy barwienia i dmuchania weneckiego szkła. Sam proces powstawania szkła jest bardzo skomplikowany, wymaga należytej staranności i dokładności. Rzemieślnik ma zaledwie kilka sekund aby nadać mu pożądany kształt zanim zastygnie. Biżuteria murano jest wielobarwna. Nawet w jednym koraliku łączone jest wiele kolorów. Ciekawostką jest, że każdy kolor topiony jest w oddzielnym piecu. W małej pracowni, w której jest tylko jeden piec, stworzenie takiego wielokolorowego koralika może naprawdę długo potrwać. Następie kolorowe szklane pałeczki łączy się ze sobą i nadaje pożądany kształt.

Niesamowite wzornictwo i piękna historia w tle jak i sam region, z którego pochodzi biżuteria sprawia, że osoba, którą obdarujemy murano będzie nim oczarowana. Z pewnością jest to biżuteria z duszą, w której zostało zaklęte piękno i magia weneckiej laguny i szkła. Aż trudno uwierzyć, że w tok małym koraliku składającym się aż w 70% z piasku ukryta jest tak wielka tajemnica piękna.