Typy nowoczesnych siedzisk sportowych

Typy nowoczesnych siedzisk sportowych

Każdy obiekt sportowy posiadający trybuny musi być wyposażony w odpowiedniego rodzaju krzesełka sportowe. Ich dostarczaniem zajmują się firmy, które specjalizują się w produkcji wysokiej jakości siedzisk, zapewniających bezpieczeństwo i komfort oglądania wydarzenia sportowego. W naszym kraju pierwsza na myśl przychodzi piłka nożna i mecze rozgrywane na stadionach. Jednak wysokiej jakości siedziska sportowe spotkamy w różnych innych miejscach. Gdzie dokładnie montowane są te profesjonalne siedziska?

Siedziska sportowe montowane na wielu arenach

siedziska sportowePodstawowym elementem każdego większego lub średniego stadionu są sztywne siedziska stadionowe. Są one odpowiednio przytwierdzone do podłoża oraz stanowią idealne połączenie ergonomii, a także bezpieczeństwa na każdym stadionie sportowym. Siedziska owe mają odpowiedni profil, a także są wykonywane z odpowiedniego rodzaju materiału, który zapewnia wytrzymałość mechaniczną, oraz niezwykle wysoki poziom niepalności. Oprócz siedzisk sztywnych popularnością cieszą się także składane siedziska sportowe. Są one bardziej popularne na wszelkiego rodzaju halach krytych, na których rozgrywane są zawody siatkarskie, piłki ręcznej czy halowej piłki nożnej. Siedziska te mają składaną dolną część, co w dużej mierze ułatwia przechodzenie osób pomiędzy rzędami, a także sprawia, że małe hale sportowe mogą pomieścić więcej siedzisk. Oprócz trybun sportowych istnieje więcej miejsc, które muszą być wyposażone w specjalne siedziska. Należą do nich ławki rezerwowych, a także miejsca trenerskie. Siedziska tego typu mogą być wyposażone w oparcie lub być go pozbawionym. Siedziska stadionowe są najczęściej gładkie, a ich najbardziej rozpoznawanym elementem jest wzmocniona część oparcia, która ma na celu podniesienia wytrzymałości mechanicznej całego siedziska. Dzięki zastosowaniu mocowania bezpośredniego do stopni betonowych, a także odpowiedniego przylegania do podłoża, ekipy sprzątające stadion mają znacznie ułatwione zadanie podczas wykonywania prac porządkowych. Siedziska są zaprojektowane w taki sposób, aby maksymalnie zmniejszyć możliwość dostania się pod nie śmieci.

Jakość siedzisk stosowanych na stadionach jest potwierdzona na wielu arenach w Polsce i na świecie. Dzięki temu, że firmy produkujące krzesełka przykładają ogromną wagę do jego jakości, stadion lub hala sportowa mogą być wyposażone w najlepsze siedziska, jakie można w tym momencie wyprodukować. Dzięki temu zarządca stadionu wie, że kibice mogą przebywać na najlepiej jak to możliwe przygotowanym stadionie, a co za tym idzie, zmniejszają się skutki przypadkowych aktów wandalizmu.