Trwałe farby proszkowe w przemyśle

Trwałe farby proszkowe w przemyśle

Jedną z metod stosowaną we współczesnym lakiernictwie jest malowanie proszkowe. Lakierowanie proszkowe to nic innego jak metoda malowania elementów, w szczególności metalowych, na sucho. Za pomocą tej metody można malować różnego rodzaju konstrukcje i elementy metalowe. Tego rodzaju rozwiązanie ma wiele zalet. Wykończenie wydaje się być równie estetyczne, co daje tej metodzie dużą przewagę nad innymi metodami, między innymi malowaniem na mokro. Ponadto malowanie jest trwałe i odporne na różnego rodzaju czynniki zewnętrzne. 

Gdzie stosuje się farby proszkowe?

trwałe farby proszkowe do metaluPowstające w wyniku malowania proszkowego powłoki są odporne na szereg niepożądanych czynników. Wiele firm lakierniczych oferuje profesjonalne usługi w tym zakresie. Malowanie proszkowe jest bowiem dosyć trudne do wykonywania w warunkach domowych, również jego efekty mogą znacząco odbiegać od oczekiwanych, jeśli nie posiadamy profesjonalnego sprzętu oraz wystarczających umiejętności i doświadczenia. Skorzystanie z usług profesjonalnej malarni proszkowej daje stuprocentową gwarancję uzyskania przyczepnej powłoki oraz wyjątkowej trwałości. Korzystając z oferty profesjonalnej firmy możemy również skorzystać z możliwości wyboru dowolnego koloru z palety barw na przykład RAL. Tego typu zakłady stosują tylko trwałe farby proszkowe do metalu. Za pomocą tych farb można uzyskać niepowtarzalny efekt malowania proszkowego, którym cieszyć będziemy się przez długie lata. W przypadku metody malowania na mokro, elementy malowane są płynną farbą. Przy lakierowaniu proszkowym, proces odbywa się bez udziału wody. Wykorzystywana farba jest w konsystencji proszku oraz posiada ona właściwości fizykochemiczne. Na podstawie odmiennych właściwości konstrukcji oraz poszczególnych elementów dobierana jest technika oraz rodzaj użytej farby proszkowej. Farby proszkowe zastosowanie mają w różnych dziedzinach życia. Głównie jest to branża motoryzacyjna, przede wszystkim elementy metalowe, które narażone są na pracę w niekorzystnych i trudnych warunkach, przez co powinny być w odpowiedni sposób zabezpieczone przed ewentualnymi zniszczeniami. W większości są to elementy takie jak zderzaki, listwy dekoracyjne czy też felgi i kołpaki. Malować proszkowo można również meble.

Szczególnie dobrze farby proszkowe sprawdzają się przy malowaniu mebli metalowych, ale także coraz częściej drewnianych. W przypadku tego zastosowania farba proszkowa ma wspomagać dekorowanie tych elementów i stanowić ich estetyczne wykończenie. Meble wykonane z metalu to bardzo popularnie stosowane wyposażenie biur, ale także nowoczesnych domów. Najczęściej umieszczane są one w sklepach i magazynach, gdzie ich trwałość i wygląd są szczególnie ważne.