Technika wykonywania termodruku

Technika wykonywania termodruku

W celu uszlachetniania druku konieczne jest zastosowanie odpowiednich maszyn przeznaczonych do tego celu. Niemożliwym jest ich pominięcie w całym procesie. Ręczną pracę w każdym zakresie zastępują w chwili obecnej specjalistyczne narzędzia, które gwarantują uzyskanie najlepszego z możliwych efektu. Techniki uszlachetniania druku są w chwili obecnej bardzo popularne. Wykonuje się je w firmach poligraficznych. Sprzęt niezbędny do uzyskania najlepszego efektu jest dość drogi, dlatego ceny usług również nie są niskie.

Wykonywanie termodruków na terenie Warszawy

hot stamping w WarszawieWysoka jakość efektu wizualnego materiałów różnego rodzaju jest mile widziana w każdej branży. Możliwy jest on do uzyskania dzięki technice termodruku. Hot stamping w Warszawie zdobywa coraz większą rzeszę klientów. Wpływ na to ma z pewnością różnorodność materiałów, w których może być stosowany. Przykładem są różnego rodzaju opakowania na przykład leków, okładki do książek, czy zdobienia niewielkiej przedmiotów i gadżetów reklamowych. Z uwagi na to, że hot stamping znajduje się na ciągłym etapie rozwoju, być może niedługo pojawią się nowe pomysły na zastosowanie tej nowoczesnej techniki. Jak wskazuje sama nazwa, do termodruku używa się bardzo wysokiej temperatury – 100 stopni Celsjusza. Do takiego poziomu rozgrzewana jest matryca, która następnie styka się ze specjalistyczną folią, a w kolejnym kroku przyciskana jest do zadrukowanej powierzchni. Temperatura przenika bez problemu przez każdą z warstw folii i ostatecznie klej ulega stopieniu pod jej wpływem. Warstwy aluminium i lakieru po odjęciu matrycy tworzą na materiale obrazek uprzednio wgrany. Może to być również napis lub kształt. Znana jest również technika cold stampingu. Są to podobne czynności, jednak do ich wykonania nie stosuje się działania wysokiej temperatury. Jeżeli chodzi o kolor samego uszlachetnienia, jest on uzależniony od grubości warstwy nakładanego lakieru. Po nałożeniu jej na aluminium może przybrać każdy kolor, rodzaj połysku lub matową powierzchnię.

W przypadku, gdy osobie zamawiającej zależy na uzyskaniu odcieniu metalicznego, zaleca się zastosowanie bezbarwnego lakieru. Składając zamówienia na wykonanie usługi hot stampingu konieczne jest udostępnienie pliku spłaszczonego do impozycji arkusza. Wskazuje się również kolor folii, rodzaj materiału, który jednocześnie będzie pełnił funkcję podłoża. Wskazuje się również ilość arkuszy do wykonania oraz format, w jakim ma zostać wykonana usługa. Firmy poligraficzne z pewnością udzielą pomocnych wskazówek w zakresie przygotowania plików.