Taśma odblaskowa – praktyczny niezbędnik

Taśma odblaskowa – praktyczny niezbędnik

W ruchu drogowym niezwykle przydatna okazuje się samoprzylepna taśma odblaskowa żółtego koloru. Prosta w montażu i stosunkowo tania, zwiększa bezpieczeństwo na drodze, poprzez lepszą widoczność pojazdów oraz znaków drogowych. Praktyczne zastosowanie znajduje ona jednak nie tylko w ruchu drogowym.

Taśma odblaskowa – zastosowania i sposób użycia 

taśma odblaskowa żółta z klejemŻółty kolor na odblaskowym tworzywie zwiększa widoczność na drodze w nocy lub podczas mgły. Nie bez powodu więc młodsi uczestnicy ruchu drogowego noszą żółte znaczki odblaskowe przypięte do tornistrów. Z charakterystycznych „świecących” elementów korzystają również kierowcy. Taśma odblaskowa żółta z klejem służy do oznaczania konkretnych elementów pojazdu, tym samym informując innych kierowców, w jakiej odległości od nich się znajdujemy. Dobrym miejscem do użycia taśmy będą między innymi zderzaki, błotnik lub karoseria. Produkt ten jest szczególnie przydatny, gdy przepali się nam żarówka w samochodzie lub gdy jedziemy z przyczepą i chcemy dodatkowo wzmocnić jej widoczność. Identyczne zastosowanie taśma ma w przypadku znaków drogowych. Naklejana w odpowiednich miejscach, zwraca uwagę kierowców z daleka. Szczególnie jest przydatna wówczas, gdy na drodze trwają remonty i często dochodzi do zmian w ruchu i przepisach na określonym odcinku drogowym. Jak najbardziej więc pracownicy robót drogowych powinni z nich korzystać. Właściciele motocykli czy rowerów mogą naklejać je na kaski. Przydaje się również przy montażu reklam i billboardów na trasie. Nałożona w odpowiednim miejscu sprawia, że reklama widoczna jest również w gorszych warunkach pogodowych. Warto pamiętać, że taśma odblaskowa jest na tyle uniwersalna i funkcjonalna, że wykorzystać można ją nie tylko w trasie, przy ruchu drogowym, lecz również w budynkach. Zaciemnione, słabo widoczne miejsca w zakładach pracy są oklejane taśmą i informują o położeniu ważniejszych elementów (włącznik światła itp.), o miejscach niebezpiecznych (stopnie, schody, przedmioty leżące na podłodze) czy o krawędziach ścian. Przed użyciem taśmy należy dokładnie oczyścić powierzchnię którą zamierzamy okleić, najlepiej na mokro. Następnie osuszamy ją lub czekamy, aż wyschnie. Wówczas nakładamy produkt na interesujące nas miejsce i mocno dociskamy. Na taśmie odblaskowej nie warto oszczędzać. Najlepiej od razu zainteresować się markami z wyższej półki. Taśma sama w sobie nie jest droga, a zakupiona u zaufanego producenta zapewnia długi czas przylegania do powierzchni i wysoką odporność na warunki pogodowe oraz inne czynniki zewnętrzne.

Jedna rolka samoprzylepnej taśmy odblaskowej przydaje się w wielu różnych dziedzinach życia. Zapewnia bezpieczeństwo, pomaga sprostać trudnym czynnikom zewnętrznym, a w nagłych wypadkach zastępuje element, który uległ awarii. Jest to praktyczny produkt, o którym powinny pamiętać osoby wykonujące prace w zaciemnionych pomieszczeniach lub w godzinach nocnych.