Tanie ozonowanie mieszkania

Tanie ozonowanie mieszkania

Nowoczesne metody odkażania pomieszczeń i powierzchni należą do tych, które klienci wybierają najczęściej. Jedną z nich jest ozonowanie, które jest teraz powszechnie dostępne w niemalże każdej firmie zajmującej się dezynfekcją. Ta usługa jest niezwykle skuteczna, a przy tym niedroga i również to decyduje o jej popularności. 

Kto w Warszawie ozonuje mieszkania? 

ozonowanie mieszkania warszawaTa metoda polega na użyciu urządzenia zwanego generatorem ozonu. Wytwarza on ozon o bardzo wysokim stężeniu, co pozwala na dezynfekcję nawet bardzo dużych, zamkniętych powierzchni i pomieszczeń. By zabieg był skuteczny, wszystkie okna w pomieszczeniu muszą być szczelnie zamknięte, a drzwi uszczelnione, tak by ozon nie wydostawał się na zewnątrz, a także po to, by do ozonowanego powietrza nie dostawało się powietrze. Ozon jest bardzo silnym gazem, utleniaczem, który jest wręcz stworzony do odkażania. Ma właściwości aseptyczne, bakteriobójcze i biobójcze. Dzięki ozonowaniu pozbędziemy się z naszego domu niewidzialnych zagrożeń. W tym alergenów, wolnych rodników, grzybów, pleśni, bakterii, wirusów, cząsteczek smogu oraz innych zanieczyszczeń, które dostają się do naszych domów wraz z powietrzem. Czas trwania zabiegu to mniej więcej godzina, oczywiście w zależności od wielkości powierzchni. Po zabiegu, wystarczy wietrzyć pomieszczenia przez dwadzieścia minut. Po tym czasie cząsteczki ozonu łączą się z tlenem i stają się obojętne. Firmy zajmujące się ozonowaniem zatrudniają wyłącznie fachowców. To konieczne, szczególnie w przypadku obsługiwania takich urządzeń, jak profesjonalne generatory ozonu. Ekipy wyposażone są w specjalne maski oraz kombinezony, które chronią całe ciało. Przy ozonowaniu nie jest konieczne wynoszenie mebli oraz sprzętu audio – video, gdyż ten gaz jest neutralny dla przedmiotów i sprzętu. Jeśli zainteresowało nas ozonowanie mieszkania Warszawa jest strzałem w dziesiątkę. Tutejsze firmy, zajmujące się dezynfekcją zajmują się głównie usługami dla klientów indywidualnych, zainteresowanych ozonowaniem pomieszczeń mieszkalnych. Koszt ozonowania średniej wielkości mieszkania, nie powinien być wyższy niż sto pięćdziesiąt – dwieście złotych. 

Oprócz działania odkażającego, ozonowanie ma pewne działanie “uboczne”. Otóż usuwa ono wszelkie, nieprzyjemne zapachy. Mówimy o zapachach gnilnych, wilgoci, zapach odzwierzęcych, czy fetorze dymu tytoniowego. Ozonowanie ma też ten plus, że wystarczy jeden zabieg, by zarówno pozbyć się wszelkich mikroorganizmów i drobnoustrojów, jak i przykrych zapachów.