Szukasz wymarzonej pracy w Gdańsku? Zostań DJ-em

Szukasz wymarzonej pracy w Gdańsku? Zostań DJ-em

 

Zanim określimy, co oznacza bycie dobrym DJ-em, wydaje mi się, że warto wyjaśnić, czym właściwie jest DJ. DJ oznacza Disc Jockey, a w najbardziej podstawowym znaczeniu, DJ jest kimś, kto prezentuje serię płyt (utworów) dla publiczności. Zapotrzebowanie na tego typu artystów rośnie wraz z popularyzacją dużych imprez okolicznościowych takich jak wesela, czy studniówki.

Jakim zostać DJ-em w Gdańsku?

dj w GdańskuGdańsk to miasto w Polsce leżące nad Bałtykiem. Jest stolicą Pomorza. Gdańsk z pobliskim Sopotem i Gdynią często określany jest jako Trójmiasto. Gdańsk uważany jest za jedno z najpiękniejszych miast nad morzem Bałtyckim i znany jest ze wspaniałej architektury. Wielu turystów z Polski i zagranicy przyjeżdża w sezonie letnim odwiedzić to znane miasto. Dnie spędzone na plaży, obiady w restauracjach a wieczorem.. Wieczorem zabawa i tańce. Wielu młodych ludzi myśląc o wakacjach, myśli jednocześnie o imprezach. To czas, w którym można wyluzować i dobrze się bawić. W Gdańsku istnieje wiele klubów. W zależności od naszego gustu można wybierać pomiędzy lokalami z różną muzyką, alkoholami i klimatem. A jedną z najważniejszych osób w klubie tuż obok barmana jest DJ. Istnieje wiele różnych rodzajów DJ-ów. Najwięcej jest DJ grających w klubach. Każdy klub ma inną stylistykę, reputację i widownię co oznacza, że ​​kluby różnią się tym, czego oczekują od swojej muzycznej selekcji. Zazwyczaj praca rezydenta DJ-a w nocnym klubie polega na utrzymywaniu pełnego parkietu. Ten DJ musi wiedzieć, jak podnosić energię w górę i w dół oraz utrzymywać równowagę pomiędzy aktywnym parkietem tanecznym a zapracowanym barem. Mobilny DJ to rodzaj DJ-a, który występuje na ślubie, nadaje ton Twojej korporacyjnej imprezie lub zapewnia niezapomniane wrażenia z balu sylwestrowego. Praca radio DJ-a  jest bardzo różna, od osoby, która ogłasza pogodę pomiędzy utworami, aż po pełną informację o muzyce i wybór ścieżki dźwiękowej. Dobry DJ w Gdańsku to taki, który ma swój styl, ale potrafi dostosować się do wymagań klienta. Pracując, należy uwzględnić potrzeby muzyczne danego wydarzenia i przystosować muzykę do okoliczności.

Jeśli chcesz zostać DJ-em, musisz wiedzieć, że jest to długa droga do sukcesu. Jeśli czujesz muzykę, kochasz ją i chcesz się dzielić z innymi, to pokochasz tą pracę. Pamiętaj jednak, że profesjonalny sprzęt, którym posługują się DJ-e jest drogi, ale to dobra inwestycja na lata. Nie zrażaj się także pierwszymi zleceniami. Nie będą to dobrze płatne imprezy na setki osób. Warto pamiętać, że od czegoś trzeba zacząć.