Szukamy najlepszych dodatków do silników benzynowych

Szukamy najlepszych dodatków do silników benzynowych

Wielu kierowców posiadających samochody z silnikiem benzynowym zastanawia się nad tym, czy rzeczywiście warto stosować specjalne dodatki do oleju silnikowego albo paliwa. Dodatkowo pojawiają się wątpliwości dotyczące tego, które z oferowanych dodatków rzeczywiście są dobrym wyborem. W jaki sposób działają dostępne na rynku dodatki do oleju silnikowego w przypadku samochodów benzynowych? Czy rzeczywiście warto decydować się na ich zakupów oraz jakich efektów możemy się spodziewać w przypadku regularnego stosowania?

Dobieramy dodatek do oleju w silnikach benzynowych

najlepszy dodatek do oleju silników benzynowychDość powszechnie stosowane są dodatki do paliwa przez kierowców posiadających samochody z wysokoprężnymi silnikami. Chcą oni bowiem dbać o wtryskiwacze i dlatego stosują preparaty, które usuwają zanieczyszczenia. Dodatkowo w samochodach z filtrami cząstek stałych DPF stosuje się dodatki do oleju napędowego, które powodują obniżenie temperatury samozapłonu sadzy. Na rynku jednak można znaleźć wiele środków przeznaczonych do stosowania w samochodach wyposażonych w silniki benzynowe. Warto wybierać najlepszy dodatek do oleju silników benzynowych. Sprawdzi się miedzy innymi w przypadku, kiedy zatankujemy benzynę zanieczyszczoną albo ze sporą domieszką wody. Dodatkowo mocniej wyeksploatowane silniki benzynowe powodują zużywanie się znacznych ilości oleju silnikowego. Powodem mogą być zużyte uszczelniacze zaworowe albo zużyte tłoki i pierścienie tłokowe. W takich przypadkach zastosować można takie dodatki do oleju silnikowego, które spowodują poprawę pracy silnika oraz zmniejszą zużycie oleju. Środki tego rodzaju mogą być mieszane ze wszystkimi rodzajami olejów silnikowych, są bowiem produkowane na bazie ropy naftowej. Przez pewien okres czasu po zastosowaniu powodują one wyciszenie pracy silnika, a także ograniczają zużycie oleju. Gdyby dokładnie zapoznać się ze składem, to część takich środków stanowi jedynie bardzo gęsty olej silnikowy. Jest to dobre tymczasowe rozwiązanie, kiedy nie możemy sobie pozwolić na naprawę.

Oprócz dodatków do oleju silnikowego, wielu producentów oferuje także środki do czyszczenia układów wtryskowych w silniku benzynowym. Są one stworzone z myślą o czyszczeniu silników z wtryskami jednopunktowymi, wielopunktowymi oraz z wtryskami bezpośrednimi. Silniki benzynowe z wtryskiem bezpośrednim są szczególnie czułe na pojawiające się zanieczyszczenia w paliwie. Dzięki zastosowaniu takiego środka pojazd ma znacznie lepsze osiągi i można zauważyć o wiele łatwiejszy rozruch zimnego silnika, a w niektórych przypadkach także mniejsze zużycie paliwa.