Stawiamy na skuteczne odzyskiwanie długu

Stawiamy na skuteczne odzyskiwanie długu

Prawda jest taka, że skuteczne odzyskanie długu graniczy z cudem, gdyż dłużnicy upłynniają swój majątek lub przepisują go na inne osoby. Zanim jednak do tego dojdzie, powinniśmy wynająć firmę windykacyjną, której powierzymy odzyskanie naszych pieniędzy za sprzedany i dostarczony towar lub za wykonane usługi. Nasze wezwania do zapłaty mogą być ignorowane. Z tego też względu warto postawić na profesjonalne dochodzenie długów, by samemu nie popaść w stan upadłości finansowej. 

W odzyskiwaniu długów pomagają nam profesjonaliści

odzyskiwanie długów od osób prywatnych krakówNie wszyscy nasi klienci, czy partnerzy biznesowi są uczciwi i nie zawsze płacą nam za sprzedany towar lub wykonane na ich rzecz usługi. Gdy nie zaczniemy reagować na takie zachowanie, zaczną oni upłynniać swój majątek, a my możemy stać się niewypłacalni i będziemy zmuszeni do ogłoszenia upadłości naszej firmy. Jeśli chodzi o takie usługi, jak odzyskiwanie długów od osób prywatnych Kraków ma wiele firm windykacyjnych, które współpracują z kancelariami prawnymi. Kierowane bezpośrednio przez nas wezwania do zapłaty najczęściej pozostają bezskuteczne i dłużnik najzwyczajniej w świecie nie płaci, mimo iż otrzymał nasz towar oraz ma pieniądze. W takich sytuacjach jak najszybciej powinniśmy oddać wszystkie nieopłacone faktury do renomowanych i skutecznych firm windykacyjnych, które będą dochodziły należnych nam pieniędzy w naszym imieniu. Na wezwanie do zapłaty skierowane przez firmy windykacyjne najczęściej odpowie każdy dłużnik, a gdy dalej nie będzie chciał płacić, skieruje przeciwko niemu do sądu pozew o zapłatę. Zanim sąd wyda wyrok lub nakaz zapłaty, pracownicy firm windykacyjnych sprawdzą, w których bankach dłużnicy mają prowadzone rachunki, jakie mają nieruchomości oraz, jakie ruchomości, które można spieniężyć znajdują się w posiadaniu dłużników będących osobami prywatnymi. Wszystko to po to, by uprzedzić nieuczciwe osoby przed upłynnianiem swojego majątku. Jest to konieczne, jeśli chcemy utrzymać własną działalność gospodarczą i nie zbankrutować w czasach kryzysu, który ma ostatnio miejsce.

Coraz częściej wierzyciele muszą wysyłać do dłużników wezwania do zapłaty i coraz częściej wezwania te pozostają bez jakiejkolwiek odpowiedzi. Wówczas nie powinniśmy zwlekać i od razu powinniśmy oddać prowadzenie naszych spraw w ręce profesjonalnych firm windykacyjnych, które cieszą się zaufaniem swoich klientów. Wiąże się to przede wszystkim ze skutecznością w działaniu i skutecznym odzyskiwaniu naszych pieniędzy, które powinny zostać nam zapłacone za sprzedany towar lub wykonane usługi na rzecz innych osób.