Środki oczyszczające do basenów przydomowych

Środki oczyszczające do basenów przydomowych

Chemia basenowa jest nieodłącznym elementem każdego zbiornika wodnego. Aby utrzymać go w czystości, należy stosować ją regularnie, nie dopuszczając do rozwoju niebezpiecznych bakterii, a później także chorób skórnych, które mogą nam towarzyszyć jako konsekwencja zaniedbania. Basen, także ten publiczny, powinien być utrzymany w czystości, jaką zapewniają odpowiednie środki chemiczne. Są one bezpieczne dla człowieka, niebezpieczne zaś dla zanieczyszczeń, które bardzo szybko namnażają się w wodzie. 

Chemia basenowa – jak jej używać? 

flokujący środek do basenuŚrodki do czyszczenia basenów dostępne są w prawie każdym sklepie budowlanym. Są one bowiem niezbędne do utrzymania odpowiedniej czystości na powierzchni, jak i w głębi naszego basenu, a także jacuzzi. Woda to środowisko sprzyjające rozmnażaniu się bakterii, musimy więc dołożyć wszelkich starań, by każdy użytkownik basenu mógł z niego korzystać bez obaw. Flokujący środek do basenu posiada odpowiednie właściwości, które przywracają wodzie krystaliczną czystość. To ważne, ponieważ zaniedbane baseny mogą spowodować na naszej skórze zmiany czy doprowadzić do stanów zapalnych spojówek. Bezpieczny i łatwy w użyciu środek flokujący, dozowany w odpowiednich ilościach, przyczynia się do czystości w obrębie basenu i zapewnia bezpieczną kąpiel przez wiele dni. W większości są to środki bezzapachowe, jednak istnieją także produkty, dzięki którym woda w basenie nabierze woni lasu czy bryzy morskiej. Używanie środków flokujących nie zastąpi jednak dokładnego czyszczenia basenu, do którego powinniśmy podejść minimum raz w miesiącu. To proces czasochłonny, jednak wymagany, by utrzymać odpowiednią higienę i móc relaksować się we własnym, domowym SPA. Chemia basenowa używana jest również we wszystkich pływalniach publicznych: szkolnych czy hotelowych. Właściciele dokładają wszelkich starań, by każdy – nawet najmłodszy – mógł czuć się w basenie komfortowo i bezpiecznie. Chemia tego typu jest przeznaczona do użytku, nie zagraża życiu, a matki nie muszą się obawiać o zdrowie swoich pociech, które często niechcący połykają basenową wodę. 

Używając środka flokującego, należy pamiętać o proporcjach. Jego zbyt duża ilość prowadzi do niechcianego zmętnienia wody – zbyt mała może nie poradzić sobie z dotychczasowymi zanieczyszczeniami. Każdy, kto posiada w swoim domu lub ogrodzie basen, powinien zastanowić się nad zakupem środków oczyszczających wodę, by cieszyć się jej krystaliczną czystością przez długi czas. Chemia basenowa tego typu jest bezpieczna i łatwodostępna – zakupimy ją w każdym sklepie budowlanym lub przez internet.