Sprawdzona pielęgnacja – 3 najlepsze peelingi do twarzy

Sprawdzona pielęgnacja – 3 najlepsze peelingi do twarzy

Nasza skóra codziennie narażona jest na wiele czynników ze strony otoczenia, które wywierają wpływ na jej kondycję. Nie bez znaczenia pozostaje także tempo i tryb życia, sposób, w jaki się odżywiamy czy hormony, dlatego aby utrzymać ją w jak najlepszym stanie warto pomyśleć o tym, aby dopasować odpowiednią do naszych potrzeb pielęgnację. W tym artykule obalam mity na temat codziennych rytuałów pielęgnacyjnych i podpowiadam, jak prawidłowo dbać o kondycję skóry.

Peelingi które wzbogacą Twoje domowe SPA

relaksacyjny peeling kawitacyjny beautiflyOd kiedy pamiętam we wszelkich mediach kluczem do sukcesu odpowiedniej pielęgnacji było określenie typu cery. Oczywiście sama analiza naszej skóry nie jest niczym błędnym, z tym, że niestety bardzo mało osób jest świadomych, że nie w każdym przypadku idealnie wpisujemy się w kanon medialnych odpowiedników. Aby dobrze dopasować codzienną pielęgnację warto wnikliwie obserwować skórę twarzy, ponieważ może okazać się, że posiadamy np. przetłuszczającą się tzw. strefę „T” i przesuszone policzki lub jakąkolwiek inną kombinację, która, na co dzień wymagać będzie innego typu kosmetyków. W takim przypadku dobrze jest wybrać się na konsultację do kosmetologa, który pomoże nam dopasować najlepsze rozwiązanie. Jednym z najczęstszych problemów skórnych, z którym spotkał się chyba każdy z nas są zaskórniki, które powstają na skutek zatykania się mieszków włosowych a w efekcie na naszej twarzy pojawiają się małe, czarne kropeczki. Przyczyną ich powstawania może być nieprawidłowa dieta, źle wykonywany demakijaż lub jego brak oraz wiele innych czynników. W tej części chciałabym podzielić się z Wami moimi sposobami na walkę z zaskórnikami i przedstawić 3 peelingi, które najlepiej sprawdziły się w mojej codziennej pielęgnacji. Pierwszy peeling, na który się zdecydowałam poleciła mi moja kosmetyczka Paulina i był to relaksacyjny peeling kawitacyjny Beautifly, na wykonanie którego zdecydowałam się podczas wizyty w salonie. Średnia cena za zabieg w salonie może wahać się od około 100 do nawet 200zł. Pierwsze efekty widoczne są właściwie od razu, cera jest dotleniona a koloryt skóry wyrównany. Po zabiegu warto wmasować w twarz odpowiednie serum lub nałożyć maseczkę. Każdy, kto planuje skutecznie oczyścić twarz i pozbyć się wspomnianych czarnych kropek powinien znaleźć czas na kawitację raz w miesiącu.Kolejnym był peeling enzymatyczny z kwasami, który przy pierwszym użyciu totalnie mnie zaskoczył. Miałam wrażenie, że stosuję raczej krem aniżeli peeling, który kojarzy nam się z drobnym lub grubszym piaseczkiem, ale efekt odświeżenia cery po jego regularnym stosowaniu był naprawdę zaskakujący. Jego głównym atutem było to, jak skutecznie złuszczał martwy naskórek i zaskakująco poprawiał kondycję skóry właściwie już po pierwszym użyciu. Cena dobrego peelingu enzymatycznego to około 25- 35 zł.

Ostatnim peelingiem, a właściwie mikro- zabiegiem, który wykonywałam samodzielnie w domu była mikrodermabrazja. W przeciwieństwie do peelingu enzymatycznego jego konsystencja o wiele bardziej przypominała peeling, przy masażu twarzy wyraźnie czułam działanie piaskowych drobinek. Za swoje kosmetyki do mikro zapłaciłam około 50zł.  Efekt- jak przy poprzednich zabiegach, jednak mikrodermabrazja to seria dla cierpliwych a naszej cery po zastosowaniu nie powinniśmy wystawiać na słońce.