Solidne żaluzje antywłamaniowe

Solidne żaluzje antywłamaniowe

Wiele osób zastanawia się czy warto inwestować w zewnętrzne rolety antywłamaniowe na okna drewniane. Nie istnieje jednoznaczna odpowiedź na to pytanie, bowiem wszystko zależy od miejsca w którym rolety mają być umieszczone. Tego typu produkty wiążą się z dość dużym wydatkiem, dlatego nie opłaca się umieszczać ich na piętrach bloków czy też na wyżej położonych oknach domów jednorodzinnych. Z kolei w niskim domku, położonym z dala od sąsiadów, zewnętrzna roleta antywłamaniowa może być bardzo przydatnym i funkcjonalnym rozwiązaniem.

Żaluzje antywłamaniowe z Warszawy

żaluzje antywłamaniowe zewnętrzne warszawaPowszechnie przyjęło się, że każda roleta jest antywłamaniowa. Wielu producentów w ten sposób reklamuje również swoje produkty. Nie jest to jednak do końca prawdą. Oczywiście rolety mogą działać zniechęcająco na potencjalnego włamywacza, żaluzje antywłamaniowe zewnętrzne warszawa posiadają specjalne zabezpieczenia, które chronią przed kradzieżami. Udało się to osiągnąć głównie, dzięki wprowadzeniu nowatorskich rozwiązań konstrukcyjnych Skuteczne zabezpieczenie gwarantują m.in wzmocniona konstrukcja prowadnic, która nie pozwala na odgięcie oraz wyciągnięcie profili roletowych oraz specjalne wzmocnienie w listwie dolnej, zapewniające dużą sztywność i stabilność pancerza. Dodatkowo odpowiednio mocna i wytrzymała konstrukcja kurtyny rolety zapobiega jej uszkodzeniu podczas uderzenia. Ponadto mechanizm zapadkowy zamontowany w dolnej części rolety zapobiega podniesieniu zamkniętej kurtyny, co gwarantuje skuteczne zabezpieczenie domu. Konstrukcja antywłamaniowa może być stosowana zarówno w systemach adaptacyjnych, jak i podtynkowych. Montaż tego rozwiązania przebiega w podobny sposób, jak w przypadku zwykłej rolety. Aby jednak system antywłamaniowy funkcjonował prawidłowo, należy pamiętać, że podłoże pod skrzynkę i prowadnice powinno gwarantować rolecie stabilną podporę na całej powierzchni przylegania. Z całą pewnością warto zainwestować w rolety antywłamaniowe, ponieważ jest to gwarancja naszego bezpieczeństwa.

Żaluzje antywłamaniowe, to idealny system zabezpieczający pomieszczenia mieszkalne i magazynowe. Izolujący termicznie – obniżający koszty ogrzewania, świetnie chroniący przed słońcem, deszczem, wiatrem i śniegiem, a także doskonale zabezpieczający pomieszczenie przed hałasem. Żaluzja składa się z wzajemnie połączonych lameli stalowych tworzących pancerz (kurtynę). Pancerz żaluzji wsunięty w stalowe prowadnice znajdujące się po bokach otworu budowlanego (np. okna, drzwi) zwijany jest na wał w skrzynkę nad otworem.