Siatkówka w rękawkach siatkarskich

Siatkówka w rękawkach siatkarskich

Sport jest bardzo pożądany w każdym wieku. Już od małego namawiamy nasze pociechy do zabaw na dworze, żeby miały jak najwięcej ruchu i były aktywne. Ruch bardzo usprawnia umiejętności motoryczne dzieci, nabierają też odporności. Wiele zabaw sportowych integruje je też z rówieśnikami. Możemy zorganizować mecz piłkarski czy wyścigi. Często dziecięcy zapał do danego sportu jest podstawą do ukształtowania się w nich pasji na całe życie. Często słyszymy, że ktoś gra w piłkę od przedszkola. Mnóstwo gwiazd sportowych właśnie tak zaczynało – na swoich podwórkach.  

Zakup rękawków siatkarskich – czy warto?

rękawki siatkarskieChęć uprawiania sportu przez dziecko bywa jednak wymagająca także dla rodziców. Zwykle wiąże się z bardzo częstym dowożeniem pociechy na treningi. Jeśli dziecko trenuje grę zespołowa, jak koszykówka czy piłka siatkowa musimy liczyć się także z wyjazdami zespołowymi na mecze. Takie treningi to nie tylko poświęcony czas. Trzeba jednak w nie zainwestować. Sam udział w zajęciach jest zwykle odpłatny. Dodatkowo musimy dziecko właściwie wyposażyć. Jest to ważne ze względu na jego bezpieczeństwo. Każdy sport niesie ze sobą pewne zagrożenia dla zdrowia. Dlatego małego siatkarza trzeba dobrze ubrać. Po pierwsze prawidłowe buty do gry na hali, żeby nie ślizgały się nadmiernie. Dobrej jakości koszulka i spodnie, w których skóra oddycha, znacząco wpływają na jakość treningu. W siatkówce potrzebujemy też pewnych atrybutów, jak nakolanniki i rękawki siatkarskie. W tym sporcie często upadamy w pogoni za piłką, którą chcemy odbić w ostatniej chwili. Nakolanniki ochronią skórę kolan, ale przede wszystkim staw przed szkodą. Natomiast rękawki są całkiem nowym gadżetem. Pełnią jednak naprawdę ważną rolę. Także chronią skórę przed otarciami, ale przede wszystkim przynoszą komfort, gdy odbijamy piłkę dołem. Naga skóra naszych przedramion szybko staje się wtedy czerwona i podrażniona. Nieco wrażliwszym pojawią się siniaki. Ponadto rękawki produkowane są w ciekawych wzorach i dodają kolorytu. Można kupić je w dobrze wyposażonych sklepach sportowych. Częściej znajdziemy wersję dla dorosłych, ale istnieją też mniejsze – dla dzieci.

Każdy sport, który uprawia nasze dziecko wymaga od nas poświęcenia czasu i pewnych funduszy. W niektórych dyscyplinach mniej, w innych – więcej. W siatkówce koszty nie są duże, jednak warto zaopatrzyć dziecko w niektóre składowe dla jego komfortu i bezpieczeństwa. Od niedawna można kupić rękawki siatkarskie, które znacznie chronią przedramiona. Szczególnie polecane są osobom o wrażliwej skórze. W niektóre gadżety warto zainwestować. Interesujmy się więc sportem naszego dziecka.