Różne typy pomp do studni głębinowych

Różne typy pomp do studni głębinowych

Zasadniczo studnie i pompy, które wyprowadzają wodę na powierzchnię, to fascynujące i wysokowydajne inwestycje, które mają ogromny wpływ na zużycie energii, rachunki za media i zdrowie. Jednak ze względu na niesamowitą różnorodność terenu, zwierciadła wody i typów, z jakimi mamy do czynienia, istnieje wiele różnych strategii, jak sprowadzić wodę z ziemi do domu.

Studnia głębinowa może być opłacalną inwestycją

studnie głębinowe na podkarpaciuJeśli mieszkasz w regionie o niskim poziomie wód gruntowych, co oznacza, że ​​nie znajdujesz się zbyt blisko zbiornika wodnego lub źródła podziemnego i będziesz musiał kopać dość daleko, aby dotrzeć do płatnej wody! Ale jeśli mieszkasz na obszarze o stosunkowo wysokim poziomie wód gruntowych, może się okazać, że wykopanie dziury to połowa sukcesu, a druga połowa to właściwe wykorzystanie i zastosowanie wody w zależności od Twoich unikalnych wymagań. Pompowanie w płytkich studniach często odbywa się za pomocą pompy strumieniowej. Pompa strumieniowa jest podobna do długiej słomki, która wykorzystuje ssanie do podnoszenia wody z tych stosunkowo niewielkich wysokości. Pompy strumieniowe zwykle zmniejszają swoją skuteczność po 25 stopach, w którym to momencie trzeba by wykopać głębszą studnię i zainicjować bardziej efektywny system pompowania, aby przenosić wodę na większą wysokość. Następnym krokiem jeśli chodzi o studnie głębinowe na podkarpaciu jest tak zwana pompa z podwójnym strumieniem. Pompa z podwójnym strumieniem nie różni się niczym od pompy strumieniowej, z wyjątkiem tego, że wykorzystuje dwa punkty ssania do wytworzenia dwóch podciśnieniów pod ciśnieniem, aby podnieść wodę na większą wysokość, zwykle z większą prędkością. Drugi strumień byłby zwykle umieszczany na dnie wody w celu wytworzenia dwóch oddzielnych próżni do przetwarzania wody. Każda pompa znajdująca się w wodzie nazywana jest pompą zanurzeniową i działa nieco mocniej, wypychając wodę z dna, ale oznacza to mniejszą siłę niż pompa, która podnosiłaby wodę z dna. Jak wie każdy, kto porusza fortepianem, zawsze najłatwiej jest podnieść go z dołu, zamiast zwisać nad nim, mając nadzieję, że utrzyma ciężar. Jednostki te zwiększają moc wydobywania większej ilości wody w krótszym czasie.

Każda studnia i pompa mają swoją sytuację i miejsce, ale najlepiej jest pozwolić specjalistom od studni i pomp na zbadanie nieruchomości i przedstawienie zaleceń, jak najlepiej wypompować wodę z gruntu. Wiedza jak i gdzie pompować sprawia, że ​​cała sytuacja jest łatwiejsza, tańsza i bardziej energooszczędna.