Rodzaje plis w oknach

Rodzaje plis w oknach

Wykańczając swoje mieszkania miałam bardzo wiele dylematów, jak to zrobić. Kolory w salonie, w pokojach dziecięcych, meble, wybór podłóg, to wszystko zajęło mi bardzo wiele czasu przed wprowadzeniem się, gdyż te rzeczy były wykonywane zanim zamieszkaliśmy w nowym domu. Jednak nie tylko przed zamieszkaniem w nowym miejscu czekały mnie takie dylematu. 

Lepiej zdecydować się na rolety czy plisy?

plisyJednym z większych dylematów jakie się pojawiły na początku było co zrobić z oknami. Większość okien była skierowana na południowy-zachód co sprawiało, że przez znaczną część dnia w słoneczne dni, słońce wręcz świeciło domownikom w oczy i uniemożliwiało funkcjonowanie. Zdecydowaliśmy się założyć rolety. Jednak podczas poszukiwań odpowiednich trafiliśmy na plisy, które okazały się dla nas znacznie lepsze niż rolety. Plisy są montowane w ramie okna, przez co nie ma problemu z ich otwieraniem, a także wyglądają znacznie bardziej elegancko od rolet. Są mniej rzucające się w oczy, a także kolory można tak dobrać, aby idealnie zgrywały się z ramą okna lub z klamką. Sprawia to, że całość wygląda bardzo dobrze. Jest ogromna możliwość wyboru, jeżeli chodzi o kolorystykę, wzory i materiały plis. Rewelacyjne jest to, że można wybrać różne materiały do różnych pokoi. Do sypialni naszej i pokojów dziecięcych zdecydowaliśmy się na plisy w 100% odbijające promienie słoneczne i nie przepuszczające ich. Jest to świetny wybór gdyż dzieci chodzą wcześniej spać lub mają drzemki w ciągu dnia. Dzięki takim plisom, nawet w słoneczny dzień, można stworzyć półmrok i odpowiednie warunki do snu dla nich. Również w upalne dni, kiedy zasłaniamy plisy, pomieszczenia nie nagrzewają się tak i znacznie przyjemniej jest w nich spędzać czas, bawić się, uczyć czy spać. W pozostałych pomieszczeniach zamontowaliśmy zwykle plisy, delikatnie odbijające promienie słoneczne, tak aby jak najdłużej pomieszczenia były doświetlane naturalnie, ale tak, żeby słońce nie raziło w oczy podczas podstawowych czynności domowych. Był to jeden z najlepszych zakupów i wyborów jaki dokonaliśmy w domu.

Wybór wielu przedmiotów w domu jest bardzo trudny i nie raz spędza sen z oczu. Nawet wybór rolet czy plis w oknach może okazać się bardzo trudny. Plisy są z reguły bardzo dobrym wyborem dla wielu z nas. Dla nas okazały się one rewelacyjne i polecamy je każdemu, kto ma problem z podjęciem takiej decyzji. Są one bardzo eleganckie, delikatne i mało widoczne. Dzięki wielu wzorom, kolorom i materiałom z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie.