Rodzaje listw magnetycznych do noży

Rodzaje listw magnetycznych do noży

Elementów dekoracyjnych do wyposażania kuchni jest całe mnóstwo. Większość z nich pełni także funkcje użytkowe. Jednym z takich elementów jest listwa magnetyczna, dzięki której można przechowywać noże w zasięgu naszej ręki. Przybierać ona może różne formy i można ją zakomponować na wiele sposobów w naszej kuchni.

Jak zakomponować listwę magnetyczną w kuchni?

listwa magnetyczna do kuchniListwa magnetyczna przybiera postać podłużnego panelu, który zawiesza się nad blatem kuchennym lub w pobliżu niego, by ułatwić sobie przechowywanie noży i innych narzędzi kuchennych. Można do niej przytwierdzać także inne elementy wykonane z metalu, takie jak metalowe spinacze, na których możemy zatwierdzić na przykład kartkę z przepisem. Takie rozwiązanie znaczenie ułatwia osobie korzystającej z kuchni gotowanie. Taka listwa magnetyczna do kuchni może być zamocowana do ściany zarówno dzięki śrubom czy niewielkim gwoździom, jak również można ją przykleić do podłoża specjalnym klejem. Listwę można także zamocować także na drzwiach lodówki bez dodatkowego mocowania, ponieważ przyczepia się dzięki sile przyciągania. Oprócz tego może przybierać różne rozmiary. Coraz częściej branża designerska i wzornicza proponuje coraz to ciekawsze listy, które będą mogły stanowić dekorację naszej kuchni. Obecnie listy mogą być wykonane z tworzywa szklanego, przyozdobionego ciekawymi wzorami. Często, zamiast standardowych listew o jednolitym kolorze, można dostać takie, które mają nadrukowane zdjęcie lub wzory. Ciekawą propozycją są listwy, które przestawiają motywy związane ze sztuką kulinarną, takie jak na przykład moty ziaren kawy czy sztućców. Jeżeli posiadamy kuchnie w stylu rustykalnym, można dobrać taką listwę magnetyczną, które przedstawia motywy regionalne, takie jak na przykład motywy kaszubskie. Jeżeli jednak w naszej kuchni postawiliśmy na to, by dominowały w niej konkretne elementy kolorystyczne, warto wybrać listwę, które posiada jednolity kolor, tak by wystrój kuchni stanowił eklektyczna całość. Listwy przyklejane na taśmę bardzo łatwo da się zamontować i odczepić, dzięki czemu możemy ją wymienić, kiedy dany wzór nam się znudzi. Nie mniej jednak takie dodatki sprawiają, że wnętrza pomieszczeń takich jak kuchnia stają się bardziej przytulne, a ich wystrój ciekawszy.

Tablica magnetyczna to panel, dzięki któremu można bardzo łatwo przechowywać noże i inne elementy metalowe, dzięki czemu znaczenie ułatwimy sobie pracę w kuchni. Listwy są dostępne w formie szklanych paneli z dekoracyjnymi motywami, które znacznie ocieplą i uatrakcyjnią wygląd naszego wnętrza.