Rodzaje automatycznych słupków parkingowych

Rodzaje automatycznych słupków parkingowych

Tradycyjne szlabany są coraz częściej zastępowane przeze nowoczesne, a jednocześnie bardzo estetyczne automatyczne zapory. Chodzi przede wszystkim o słupki, które wysuwają się i chowają w ziemi, umożliwiając lub blokując przejazd pojazdów przy jednoczesnym nieprzerwanym ruchu pieszych. Tego rodzaju blokady parkingowe świetnie komponują się zarówno wśród nowoczesnych bloków, jak i starych kamieniczek. Istnieje zresztą możliwość wyboru konkretnego koloru, a nawet materiału, z którego zostanie stworzona taka zapora.

Które słupki parkingowe są najlepsze?

automatyczne słupki parkingoweW mojej opinii najlepszą zaporą parkingową są automatyczne słupki, ponieważ to właśnie one znacząco usprawniają ruch pojazdów uprawnionych do poruszania się po danych terenie. Tego rodzaju urządzenia dzielą się na trzy podstawowe grupy: elektromechaniczne, pneumatyczne oraz hydrauliczne. Każde z tych produktów działają nieco inaczej, jednak wszystkie służą temu samemu zadaniu. Najtańsze automatyczne słupki parkingowe to produkty elektromechaniczne. Należy jednak pamiętać, że nawet ceny takich modeli mogą się znacząco od siebie różnić. Są one bowiem uzależniona między innymi od średnicy sprzętu oraz jego dodatkowego wyposażenia. Wśród popularnych akcesoriów, w jakie się je zaopatruje, należy wymienić oświetlenie LED, sygnalizację dźwiękową oraz system UPS, który w przypadku chwilowego braku energii elektrycznej umożliwia pracę urządzenia przez pewien czas. Jeśli zależy nam na niezawodności funkcjonowania blokach parkingowych przy dużym natężeniu ruchu, warto zainwestować w słupki hydrauliczne. Tego typu produkty chowane w ziemię działają zawsze idealnie, a przy tym mogą być wykonywane w dowolnej gamie kolorystycznej. Jeśli zależy nam na zaporach bardzo dobrze prezentujących się przez wiele lat, warto dodatkowo zapłacić za ich wykonanie ze stali nierdzewnej proszkowanej. Oczywiście takie możliwości istnieją także w przypadku produktów pneumatycznych. Te konstrukcje zaporowe są najszybszymi z istniejących na rynku. Całkowity czas ich wysunięcia się z ziemi nie przekracza zazwyczaj pięciu sekund. W dodatku takie słupki są bardzo odporne na różnego rodzaju uderzenia i posiadają testy antyzderzeniowe.

Niegdyś na parkingach oprócz szlabanów funkcjonowały przede wszystkim betonowe słupki oraz metalowe stałe lub składane konstrukcje. Dziś istnieje bardzo wiele skomplikowanych, nowoczesnych rozwiązań. Chodzi przede wszystkim o blokady półautomatyczne i automatyczne. Takie rozwiązania są przede wszystkim dużym usprawnieniem na drogach parkingowych, a jednocześnie wyglądają estetycznie i nie blokują ruchu pieszych.