Ręczne odkurzacze bezprzewodowe

Ręczne odkurzacze bezprzewodowe

 

Odkurzanie rzadko należy do najprzyjemniejszych domowych zadań. Poświęcamy tyle czasu, by wyczyścić każdy skrawek podłogi, chowamy odkurzacz do szafy i dopiero wtedy zauważamy, że na stole mamy pełno okruszków. Zmiecenie ich prosto na szufelkę nigdy nie uda się idealnie – część zawsze spadnie na naszą świeżo wyczyszczoną podłogę. Podobnie trudno dostępne zakamarki na kanapie czy obok łóżka pozostają zanieczyszczone, bo tradycyjny odkurzacz się tam nie zmieści. Na takie sytuacje może przydać się nam ręczny odkurzacz.

Zalety korzystania z ręcznych odkurzaczy

odkurzacz ręczny akumulatorowyOdkurzacz ręczny to dużo mniejszy kuzyn tradycyjnych odkurzaczy. Jest na tyle mały, by zmieścić się w ręce, nie należy więc traktować go jako sposób na wyczyszczenie całego mieszkania. Jednak to niepozorne urządzenie może być niezawodne w uzyskaniu doskonałej czystości. Zwłaszcza właściciele zwierząt futerkowych wiedzą, jak ciężko jest pozbyć się sierści z kanapy. Tradycyjnym odkurzaczem ciężko dostać się do wszystkich jej zakamarków. Za to psiej czy kociej sierści nie sprawia najmniejszego problemu osiadanie tam. Zamiast myśleć nad kolejnymi akrobacjami z tradycyjnym odkurzaczem możemy sięgnąć po lekki i drobny odkurzacz ręczny, którym bez problemu wyczyścimy nawet najmniejsze kąty w mieszkaniu. Sprawdzi się też jako odkurzacz do kuchennego blatu. Wszyscy wiemy, że po całym dniu zostają na nim okruszki i inne resztki jedzenia. Jednak sprzątanie tego tradycyjnym odkurzaczem zdaje się być trochę niehigieniczne. W końcu najpierw zbieramy nim zanieczyszczenia z podłogi, a teraz mamy nic przejechać po blacie, na którym przygotowujemy posiłki? Odkurzacz ręczny akumulatorowy, który będzie używany wyłącznie do czyszczenia takich powierzchni zdaje się być o wiele wygodniejszym rozwiązaniem. To uniwersalne narzędzie, które pomoże nam zachować czystość nie tylko w domu. Może też przydać się podczas odświeżenia tapicerki w naszym aucie. W odróżnieniu od tradycyjnych odkurzaczy samochodowych, które należy wpiąć do gniazdka zapalniczki samochodowej, ta maszyna pozwoli nam na komfortową pracę bez plątającego się kabla. Brak kabla pozwala też na wykorzystanie odkurzacza na wyjeździe, np.: pod namiotem.

Przy wyborze ręcznego odkurzacza kierujmy się podobnymi wytycznymi, co przy wyborze tych tradycyjnych, pionowych. Przede wszystkim zwróćmy uwagę na moc – im większa tym łatwiej odkurzacz poradzi sobie z zanieczyszczeniami różnego typu. Niektóre odkurzacze są też odporne na pracę w wilgotnych warunkach – takie będą najbardziej uniwersalne. Przy odkurzaczu akumulatorowym warto też zwrócić uwagę na długość jego pracy na jednym ładowaniu.