Przegrody przemysłowe

Przegrody przemysłowe

Przestrzenie dużych hal produkcyjnych i magazynowych wymagają podziału aby ułatwić zarządzanie j ludzkimi oraz procesami związanymi z działalnością przedsiębiorstw. Konkretne wydzielenie poszczególnych działów daje wymierne korzyści w zakresie wydajności pracy oraz jej jakości. To także oszczędności w wydatkach energetycznych na ogrzewanie. Od dawna już jednym z najlepszych rozwiązań jest użycie przegród foliowych.

Budowa i znaczenie przegród foliowych

kurtyny folioweNowoczesne kurtyny foliowe to podstawowe rozwiązanie stosowane w różnorodnych przedsiębiorstwach do separacji powierzchni hal. Za ich pomocą wyodrębnia się się większe działy, poszczególne stanowiska robocze. Są stosowane także do zabezpieczenia całych linii produkcyjnych lub pojedynczych maszyn. Separacja hal przyczynia się do określenia kompetencji w poszczególnych sektorach, jest również najprostszym środkiem do stworzenia optymalnych warunków pracy. Ma to ogromny wpływ na wzrost jakości, wydajności i bezpieczeństwa pracy. Przegrody wykonane z folii PVC są stosunkowo tanie i szybkie w montażu i zapewniają odpowiedni poziom izolacji przed różnymi czynnikami. Przede wszystkim bardzo dobrze zapobiegają przemieszczaniu się zimnych mas powietrza utrzymując odpowiednią temperaturę w miejscu pracy. Właściwie dobrana grubość folii do budowy przegród jest gwarancją zapewnienia optymalnej bariery akustycznej chroniącej przed hałasem z sąsiednich działów. Kurtyny z folii mają też inne właściwości izolacyjne. Mowa tu przede wszystkim o zatrzymywaniu substancji pylistych, kurzu lub oparów chemicznych. To również dobre rozwiązanie powstrzymujące owady. Przegrody foliowe są chętnie wykorzystywane ze względu na niski koszt i trwałość. Są odporne na uszkodzenia mechaniczne oraz na większość agresywnych czynników chemicznych. Aby dobrze spełniały swoją funkcję powinny być wykonane na zamówienie dla konkretnego miejsca po przeprowadzeniu wizji lokalnej i zapoznaniu się z oczekiwaniami i wymaganiami inwestora. Przegrody foliowe występują w dwóch podstawowych wersjach jako montowane na stałe lub przesuwne w miejscach gdzie sporadycznie występuje większy ruch.

Do budowy kurtyn używa się pasów folii o różnej szerokości, grubości i długości. Aby zapewnić bezpieczeństwo personelowi pasy folii są zaokrąglane na krawędziach. Producenci oferują kurtyny o bardzo specjalistycznym zastosowaniu. To folie do mroźni i chłodni, do ochrony stanowisk spawalniczych i szereg innych. Pełną ofertę producentów poznamy przeglądając ich strony internetowe.