Profesjonalne sieci kanalizacyjne

Profesjonalne sieci kanalizacyjne

Byłem raczej asystentem specjalisty odpowiedzialnego za różnorodne sieci kanalizacyjne w mieście. Współpracowaliśmy więc z firmami prywatnymi, ale także instytucjami państwowymi oraz klientami prywatnymi, którzy po prostu się budowali i potrzebowali kompleksowej usługi w tym zakresie. Raczej początkowo podawałem tylko narzędzia i kompletowałem je jeszcze przed rozpoczęciem zlecenia, ale faktycznie miałem dość ambitne plany. Wiedziałem, że moja kariera w kanalizacji jakkolwiek to nie brzmi dopiero się zaczyna.

Praca przy sieciach kanalizacyjnych

wykonanie sieci kanalizacyjnych na ŚląskuMogę wam za to powiedzieć, że mimo braku doświadczenia, które mam nadzieję szybko nadrobić bardzo dobrze sobie radziłem. Mój przełożony pozwalał mi przychodzić do pracy na nieco późniejszą godzinę, gdyż on sam pracował od rana i zbierał zlecenia na kolejne kilka dni. Kiedy przychodziłem do biura praktycznie już miałem gotową listę akcesoriów oraz narzędzi, które trzeba zadbać. Szef mówił mi, gdzie jedziemy i ja już wiedziałem, że będziemy robić sieci kanalizacyjne. Jeśli mogę w jakiś sposób powiedzieć jakich zleceń jest najwięcej to na pewno tych na położenie nowej instalacji kanalizacyjnej. Przełożony miał bardzo duże znajomości wśród deweloperów oraz firm, które się budowały, dlatego nasza firma bardzo szybko się rozrastała, a my musieliśmy się zastanowić, czy przypadkiem nie potrzebuję kolegi, który będzie mi pomagał. Wykonanie sieci kanalizacyjnych na Śląsku na pewno wymaga odpowiednich umiejetności. W końcu trzeba wiedzieć, co zrobić i w jakim czasie to zrobić. Nie jest to intuicyjna praca, gdyż każda sieć kanalizacyjna jak się dowiedziałem w trakcie pracy jest inna. Na pewno jeśli kiedykolwiek będziecie chcieli pracować na podobnym stanowisku co ja to faktycznie będziecie musieli bardzo dokładnie sprawdzić różne opcje jaki macie na początku. Od razu polecam wam, abyście mogli porozmawiać z kimś doświadczonym, gdyż takie właśnie osoby będą dla was motywacją do dalszego nabierania kwalifikacji w pracy.

Każdy z was powinien na własną rękę po pracy jeszcze dokształcać się w sieciach. Rzeczy jest tyle do ogarnięcia, że jeśli nie spędzicie nad tym tematem trochę czasu to tak naprawdę ciężko wam będzie przejść na kolejny etap i faktycznie pracować przy trudniejszych zleceniach. Te trudniejsze prace przy kanalizacji są oczywiście lepiej płatne. Mój szef wyznaczył mi ścieżkę zawodową na kolejne kilka lat i wiedziałem, że teraz będzie co robić. Mniej więcej rok zajęła mi praca na stanowisku asystenta – teraz będę odpowiadał już za inne rzeczy.