Praktyczny taras z zadaszeniem

Praktyczny taras z zadaszeniem

Wiele domów posiada duży i przestronny taras. Na etapie budowy większość osób zastanawia się jaką opcję zadaszenia go wybrać. Jest wiele opcji, może on być zadaszony częściowo, w całości czy raczej całkowicie z niego zrezygnować i pozostawić taras otwarty. Pogoda w Polsce nie jest nigdy pewna dlatego warto zainwestować w całościowe zadaszenie. Taki taras prezentuje się niezwykle elegancko i jest przede wszystkim estetyczny.

Praktyczne rozwiązanie – zadaszony taras

zadaszenie tarasuJeżeli podejmiemy decyzję o zadaszonym tarasie to powinniśmy zastanowić się z jakiego materiału go wykonać. Istnieje wiele technologi do wyboru. Może on być wykonany z gotowych segmentów drewnianych lub metalowych. Zadaszenie tarasu może być również budowane na zamówienie i wtedy mamy możliwość wyboru konkretnego wymiaru. Nie zawsze gotowe segmenty pasują na wszystkie tarasy. Podstawową kwestią przy jego budowie jest wybór stelażu. Podejmując tę decyzję warto zwrócić uwagę jaki styl ma wykończenie budynku. Drewniany stelaż dobrze wpasuje się w dom, który stylizowany jest na wiejski albo skandynawski. Doskonale będzie również pasować do domu zbudowanego z bali drewnianych. Do budynków bardziej nowoczesnych, które mają prostą bryłę bardziej pasować będzie stelaż metalowy lub aluminiowy. Gdy już wybierzemy ten materiał powinniśmy zastanowić się nad tym z czego ma być wykonane zadaszenie. Tutaj również mamy kilka opcji. Pierwszą jest zadaszenie z poliwęglanu. Jest to przepuszczające światło tworzywo sztuczne. Charakteryzuje się swoją lekkością i wytrzymałością na uszkodzenia mechaniczne. Dzięki takiemu zastosowaniu przestrzeń pod wykonaną konstrukcją nie jest zacieniona, dzięki czemu nie ograniczamy dostępu do światła słonecznego, które nadal wpadać będzie do salonu lub kuchni. Jednocześnie taras nadal zabezpieczony jest przed deszczem. Drugim wyborem jest materiał. Mogą to być płócienne żagle ogrodowe, poziome rolety rzymskie czy pasy materiału, które podwieszamy do konstrukcji. Takie zadaszenie daje przyjemny cień lub półcień w zależności od tego jak umiejscowimy płótno. Przezroczystym typem zadaszenia jest wykorzystanie szkła hartowanego. Charakteryzuje się ono pełną przepuszczalnością światła słonecznego, a przy tym jest również wytrzymałe na uszkodzenia mechaniczne. Można również w tym celu wykorzystać pozostałą po budowie blachodachówkę.

Taki zadaszony taras jest praktyczny oraz bardzo dobrze się prezentuje. Dzięki dużemu wyborowi materiałów wykończeniowych, każdy jest w stanie zaprojektować je w taki sposób, aby pasowało do całego budynku. Coraz więcej osób decyduje się na takie rozwiązanie. Jeżeli wybierzemy opcje całkowitego zadaszonego tarasu to stworzymy piękny zimowy ogród, z którego będziemy mogli korzystać przez cały rok.