Praktyczne regały do magazynu

Praktyczne regały do magazynu

W każdym magazynie powinny znaleźć się specjalnie przystosowane regały. Bez nich cała przestrzeń szybko stanie się zagracona, a praca mało efektywna. Obecnie na rynku można znaleźć wiele różnych modeli, dlatego koniecznie trzeba wybrać takie, które spełniają wszystkie nasze wymagania i przyniosą jak najwięcej korzyści. Dopiero w ten sposób zagospodarujemy maksymalnie całą przestrzeń.

Jak dopasować regał do magazynu?

regałyPodczas wybierania producenta regałów należy zwrócić uwagę przede wszystkim na dwie kwestie. Po pierwsze czy oferowane przez niego produkty posiadają certyfikaty jakości, dzięki którym zarówno pracownicy, jak i produkty, będą całkowicie bezpieczne. Po drugie takie, których wymiary będą dopasowane do wielkości posiadanego magazynu. Najlepiej jeszcze, aby regały były po prostu wykonywane indywidualnie, czyli właśnie na wymiar. Do najpopularniejszych typów regałów magazynów należą regały statyczne oraz dynamiczne. Ich zastosowanie jest zależne przede wszystkim od wielkości pomieszczenia, ale też od liczby przedmiotów, które chcemy przechowywać. Pierwsze z nich są najchętniej wybierane przez właścicieli magazynów. Nie zmienia się ich położenia, a do tego można je łączyć ze sobą w jednym rzędzie. Chętnie wybierane są zarówno modele wolnostojące, jak i też szeregowe. Regały stałe można podzielić na ramowe, przepływowe, wspornikowe, półkowe oraz bezpółkowe. Regały ramowe charakteryzują się tym, iż ich konstrukcja jest wsparta na specjalnej ramie, z którymi przytwierdzone są łączenia. Natomiast regały wspornikowe wykorzystują w swej budowie wsporniki oraz słup nośny. Z kolei półkowe dają możliwość zamieszczenia największej liczby produktów, gdyż korzystają z poprzeczek, na których ulokowane zostały półki. Bezpółkowe cechują się tym, iż nie posiadają półek, dlatego też różne przedmioty umieszczane są na poprzeczkach. Regały dynamiczne to inaczej regały przesuwne. Zawierają w swej konstrukcji elementy jezdne, dzięki którym mogą się poruszać bez problemu. Najczęściej można spotkać tego typu regały, np. w archiwach.

Regały do magazynu z pewnością powinny się wyróżniać wykonaniem z wysokiej jakości materiału. Dużą popularnością cieszą się regały metalowe. Jednak istotne jest dobranie modelu regały do przedmiotów, które będą na nich magazynowane. Dotyczy to zarówno rodzaju regału, jak i wielkości półek. Nie można zapomnieć również o tym, aby maksymalny udźwig półek był dopasowany do tego, ile i jakie towary zamierzamy na nich umieszczać. Dzięki temu uniknie się ryzykownych sytuacji.