Praktyczne maszyny podające

Praktyczne maszyny podające

Przedsiębiorstwa produkcyjne chętnie korzystają z podajników liniowych, ponieważ dzięki nim dozowany zostaje produkt finalny do opakowań. Urządzenia są proste w obsłudze oraz działają bezawaryjnie. Aby przedłużyć ich żywotność, należy poddawać je regularnym kontrolom oraz konserwacji. Trzeba również pamiętać o czystości produktów, które będą transportowane.

Zastosowanie podajników liniowych na liniach produkcyjnych

podajniki wibracyjne liniowyWśród dostępnych na rynku podajników wibracyjnych, bardzo popularnym typem są podajniki wibracyjne liniowy które świetnie nadają się do transportu drobnych materiałów sypkich. Dzięki wibracjom o odpowiedniej mocy rynna drga i przenosi tym samym produkty, wykorzystując ich bezwładność. Na rynnę materiały dostają się dzięki specjalnemu pojemnikowi w kształcie leja. Produkty często są w ten sposób dozowane do finalnych opakowań. Kiedy opakowanie z produktem osiągnie pożądaną wagę, zostaje podawane do kolejnego miejsca, a kolejne puste opakowanie zostaje umieszczane przy wylocie rynny. Dzięki temu precyzyjnie oraz efektywnie można dozować drobne produkty. Urządzenie świetnie się sprawdza zarówno przy pacy ciągłej, jak i cyklicznej. Warto pamiętać, aby materiały, które będą transportowane za pomocą urządzenia, były suche i czyste, ponieważ mokre, lepkie materiały mogą zatkać urządzenie. Należy również sprawdzać, czy nie dostały się do urządzenia żadne odpady produkcyjne, ponieważ mogą one zablokować, a nawet uszkodzić podajnik. Urządzenie można regulować odnośnie jego wydajności. Istnieje możliwość zamontowania dodatkowych akcesoriów, aby proces był całkowicie bezpyłowy. Na rynku dostępne są również popularne stoły wibracyjne, które służą do osuszania materiałów oraz podajniki rurowe, które służą do całkowicie bezpyłowego transportu materiałów po linii produkcyjnej. Cylindryczne podajniki służą do konfekcjonowania śrubek oraz nakrętek. We wnętrzu znajduje się specjalna spirala, za pomocą odbywa się transport materiałów. Przenośnik spiralny służy do pionowego transportu materiałów sypkich. Większość podajników ma napęd elektromagnetyczny, który wykorzystuje bezwład materiałów.

Materiały, z których wykonywane są podajniki wibracyjne liniowe muszą być pokryte powłoką antykorozyjną, aby ich żywotność była dłuższa. Producenci oferują możliwość dopasowania danego podajnika pod specyficzne wymagania danego klienta. Na rynku dostępne są również podajniki wibracyjne rynnowe, rurowe, spiralne czy cylindryczne. Ich rodzaj dostosowany jest do specyfiki materiałów.