Praktyczna książeczka dla dziecka

Praktyczna książeczka dla dziecka

Dzieci są jak gąbki, które chłoną wiedzę niczym gąbka wodę. One nie wiedzą czym są uprzedzenia, czy trudności w zapamiętywaniu, ponieważ dopiero się uczą wszystkiego. Nauka dzieci do około sześciu – siedmiu lat powinna przebiegać w formie zabawy, aby malucha nie zniechęcić do poznawania nowych rzeczy. Jeżeli dziecko jest naturalnie ciekawe świata, to jedynym zadaniem rodzica jest tą ciekawość podsycać i zaspokajać odpowiednimi pomocami dydaktycznymi.

Czym jest książeczka PUS dla dziecka?

książeczki pus dla dzieciW wieku od zera do trzeciego roku życia, dzieci rozwijają się fizycznie i psychicznie najszybciej, dlatego trzeba od samego początku dbać o wszechstronną edukację dziecka. W późniejszym czasie także dziecko szybko się uczy, ale mogą w pewnym momencie wystąpić takie zachowania jak znudzeniem, czy nawet niechęć. Oczywiście będzie to sygnał dla rodzica, że robi coś niewłaściwie i być może zbyt przytłacza dziecko wiedzą. Trzeba pamiętać, że dzieci do około szóstego roku życia potrzebują dużo zabawy, bo to ich ulubiony sposób spędzania czasu. Dla maluchów w wielu przedszkolnym najlepsze są książeczki PUS dla dzieci, które wszechstronnie rozwijają umiejętności dziecka.  Jest to seria książeczek, które uczą poprzez zabawę i niekonwencjonalne podejście do wiedzy. Są one podzielone tematycznie, tak aby ułatwić przyswajanie nowych informacji. Z serii PUS znajdziemy gramatykę na wesoło, naukę czasowników, ćwiczeń na koncentrację, czy naukę matematyki. Są one ciekawie ilustrowane i zawierają mnóstwo zadań przedstawiających w prosty i praktyczny sposób nowe zagadnienie. Do każdej książeczki, potrzebny jest tak zwany zestaw kontrolny, czyli plastikowe pudełko, w którym znajduje się dwanaście, ponumerowanych klocków. Nauka z książeczkami PUS odbywa się na zasadzie skojarzeń, czy łączenia wyrazów z obrazkami. Dziecko nie czuje, że spędza czas na nauce, bo dla niego to zabawa. W taki sposób maluch może się nauczyć odczytywać zegar, liczyć, czytać, pisać, a nawet  nauczyć się tabliczki mnożenia.

Skrót PUS oznacza pomyśl, ułóż i sprawdź. Na takim schemacie opiera się nauka, która powinna przebiegać pod okiem rodzica. Dzięki tym książeczką, nasze dziecko może się stać prawdziwym bystrzakiem, który znacznie wyprzedzi w posiadanej wiedzy inne dzieci. Co najważniejsze, idąc do szkoły, będzie dużo więcej wiedział niż jego rówieśnicy, którzy nie korzystali z książeczek PUS. Możemy je kupić w każdym, dobrym sklepie z książkami, albo w sklepach internetowych, gdzie będą one najtańsze. Warto zainwestować we własne dziecko i dać mu lepszy start.