Praktyczna kotwica typu off road

Praktyczna kotwica typu off road

Dzięki prostej budowie i zasadzie funkcjonowania kotwicy zyskujemy gwarancję niezawodności i skuteczności działania zarówno w błocie jak również w śniegu czy też sypkim piasku, ponieważ wyciągarka samochodowa tego rodzaju całkowicie likwiduje możliwość poślizgu kół napędowych. Co warto o niej wiedzieć?

Najlepszej jakości kotwice off road

kotwica off roadJak działa tego typu wyciągarka? Bez wątpienia, kotwica off road jest produktem specjalistycznym. W wyniku przyłożenia siły wyciągającej do spodu koła, każdemu centymetrowi ruchu do przodu czy tyłu pojazdu towarzyszy wówczas ruch w górę. Wyciągarka samochodowa sprawi więc, że nie ciągniemy podwoziem błota, tym samym potrzeba znacznie mniej siły niż stosując inne elektryczne urządzenia i to jest jej główna zaleta. Dlatego taki proces doskonale sprawdza się w dowolnym pojeździe. Jeżeli chodzi o obsługę produktu jest dziecinnie prosta. Wyciągarka do auta wyposażona jest w pasy, które przywiązujemy do kół, a optymalną siłę trzymania zapewniamy, wbijając odpowiednią liczbę pazurów i po prostu wyjeżdżamy z błota, dołka czy innej opresji. Z łatwością poradzimy sobie samodzielnie w każdej sytuacji. Kotwice pasowe można stosować do wszelkich pojazdów od quadów po kombajny zbożowe. Mając je w zanadrzu możemy skorzystać z zupełnie nowych możliwości. Alternatywna wyciągarka samochodowa sprawi, że Twoim miejskim samochodem śmiało pojedziesz tam, gdzie inni bez pojazdu terenowego nawet nie myślą próbować! Wyciągarki chociaż zaprojektowane dla wędkarzy, grzybiarzy czy myśliwych, skutecznie zastępują systemy do wyciągania samochodów, co szybko odkryli i docenili również rasowi offroaderzy podczas wypraw w bardzo ciężki teren. Kolejną istotną zaletą jest to, że kupując ten produkt zamiast klasycznej elektrycznej wyciągarki off road, zaoszczędzimy dużo pieniędzy. O niskich kosztach zakupu i eksploatacji decydują przede wszystkim materiały użyte do produkcji elementów pasowych. Według  producenta kotwic pasowych to świetna alternatywa dla wyciągarki. Aż ciężko w to uwierzyć. Ileż to przecież razy stara, dobra wyciągarka uratowała nam  życie a w net przychodzi ktoś i mówi, że jest zupełnie niepotrzebna.

Co najważniejsze, podkreślić trzeba, że wygląda na to, że szczególnie dobrze sprawdzają się one na podłożu piaszczystym. Jeśli koła naszego auta zakopią się w piasku tak, że nie możemy ruszyć ani w przód, ani w tył, możemy albo zacząć kopać i usuwać piasek, albo skorzystać z wyciągarki. Dzięki wyciągarkom można wydobyć samochód z piachu szybko i sprawnie.